Girişimcilik Zirvesi

Girişimcilik Zirvesi » SEO Hocası

Mayıs, 2018

08May10:0015:00Girişimcilik Zirvesi

Etkinlik Detayları

GİRİŞİMDİ ZAMANI

8 Mayıs 2018 Salı günü düzenlenecek olan ve girişimcilik alanında tecrübe sahibi konuşmacıların ağırlanacağı Girişimcilik Zirvesindeki temel amaç, başta üniversite öğrencileri olmak üzere  girişimcilik ruhunu aşılamak ve onları bu yolda desteklemektir.

Ayrıca Gedik Üniversites'inde bir Startup yarışması üzerinde çalışılmaktadır. Bu yarışmanın ilk adımı olarak düzenlenen  zirve yoluyla değerli konuşmacılarımız ile öğrenciler arasında tecrübe aktarımını sağlamayı amaçlanmaktadır.

KONUŞMACILAR

Kaan GÜLTEN:

SEO alanındaki çalışmalarına 2007 yılında başlayan Kaan Gülten, sektöre 2009 yılında Seohocasi.com sitesiyle aktif olarak giriş yapmıştır. İlk kitabı "Uzmanından SEO" sektörün ve yayınevinin en çok satan ünvanını almış, SEO hakkındaki makaleleri ve kitabıyla sektörde büyük bir bilgi açığını doldurmayı başarmıştır. İkinci kitabı Sorularla SEO ile birlikte de şu anda toplamda 54.000 adet satış rakamına ulaşarak önemli bir başarıya imza atmıştır. 2011 yılında Webtures şirketini kuran Gülten, son 6 yıldır 35 kişilik ekibiyle birlikte birçok markaya SEO, dijital pazarlama ve UX hizmetleri vermektedir.
Sıfırdan 35 kişilik bir ekibe ulaşan bir girişim olarak Webtures, aynı zamanda yatırım almadan başarıya ulaşan nadir örneklerden bir tanesidir.

Berke UYGUN: 

1993 yılı doğumlu Berke Uygun, Koç Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümünde okumuştur.
Girişimi Doktorderki’yi tanımlarken hayata geçirilen fikrin ilk kullanıcılarının aslında o fikrin kurucuları olması gerektiğini vurgulamaktadır.
Doktorderki fikrinin ise yaşadığı bir problem üzerine başladığını ve neden anında uzman doktorlara ulaşamayalım sorusu üzerine şekillendiğinden bahsetmiştir. Yaşadığı en büyük problem ise doktorları ikna etme sürecinde olmuştur. Doktorderki, uzman doktorlar ile birebir mesajlaşıp, fotoğraf ve tahlil paylaşabileceğiniz bir bilinçlendirme kanalıdır. Ortağı Anıl Şimşek ile en büyük motivasyonunun, insanların artık internete sorunlarını yazıp okudukları yazılardan dolayı paniğe kapılmamasını sağlamak olduğunu söylüyor. Sırf bir tahlilini gösterme sürecinin bile uzun zaman aldığını ve insanların ciddi stres yaşadığının altını çiziyor.
Yeni girişimcilere en büyük tavsiyesi; özellikle yazılımcı olmayan kişilerin sahaya inmesi, bir çok insanla konuşmaları gerektiği, sözüm ona google girişimcisi olmamaları yönünde. Ve özellikle pazarlama konusu üzerinde çok düşünmeleri, hedef kitle ve potansiyel kullanıcıyı çok iyi analiz etmeleri gerektiğinin öneminden bahsediyor.
Bir diğer tavsiyesi ise girişimcilik sürecinde aynı inanca sahip insanlar (ortaklar) ile beraber yürümeleri. Bu kişilerin hem karakter olarak farklı olması hem de ilgi-bilgi alanın farklı olmasının önemli ve tamamlayıcı rolünden de bahsediyor.

Selcan AYDIN: 

Kasım 1986'da doğmuştur. Ergenlik zamanlarında bol bol fotoğraf çekip, şarkı sözleri ve kısa hikayeler yazdığını belirtmiştir. Daha sonra internette yazdıkları sebebiyle bir sürü insan tarafından takip edilmeye başlamıştır. Bir dönem fotoğraf çekerek para kazanmış fakat kariyer planımın bu olmadığını fark etmiştir. 2010 yılından beri reklam sektörü içinde olup metin yazarlığı yapmaktadır. Bu süreçte iki tane de gibi kitap çıkartmıştır, isimleri "Yirmi5" ve "Bu Havalarda Dönme Bana" dır. Kısa bir dönem Rock Fm'de Metehan Mert Çakır ile Arka Koltuk muhabbeti yapmıştır. Şimdilerde reklam camiasında yazar olarak hayatıma devam etmektedir.

Orhan ERDEM:

Orhan Erdem lise eğitimini Suudi Arabistan’ın önde gelen Amerikan liselerinden biri olan Dhahran High School’da tamamladıktan sonra İngiltere’nin University of Warwick üniversitesinin hukuk fakültesinde bir sene okumuş, akabinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesine yatay geçiş yaparak 2016 yılında mezun olmuştur.
Aynı zamanda İngilizce dilinde Yeminli Tercüman olan Erdem, 2016 yılında Aksan Hukuk bünyesine katılarak ağırlıklı olarak yerli ve yabancı şirketlere Şirketler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Bilişim Hukuku ve Girişim Sermayesi Yatırımları konularında hukuki danışmanlık verilmesi ve Uyuşmazlık Çözümü yönündeki çalışmalarını sürdürmektedir.

Atakan ŞENİZ:

Tekirdağ doğumlu olan Atakan Şeniz, Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. Çocukluğu kültür ve sanat ile harmanlanan Şeniz’in, henüz 17 yaşında iken bir şiir kitabı yayımlandı. Hitabet yarışmalarında dereceleri olan ve radyo programcılığı yapmış olan Şeniz, medya ve iletişim alanına duyduğu ilgi sebebiyle 2012’de Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Bounterview Media & University ekibini kurdu. Medya ve iletişim ile ilgilenen tüm üniversitelileri ve öğrenci kulüplerini tek çatı altında birleştiren Üniversite Medya Birliği’nin kurucu başkanı ve aynı zamanda Üniversite Medya Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanıdır. Atakan Şeniz, aynı zamanda Ajans UMB isimli dijital medya ajansının kurucusudur.

Cem NARMANLI:

İnternet sektöründe çalışmıştır ve Nerde.co’yu kurmuştur. Search Engine Optimization (SEO) üzerinde çok yetenekli olup, dijital strateji, iş planlama, kullanıcı deneyimi ve reklamcılık konuları üzerine de deneyimleri vardır. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş bir girişimcidir.

Tarih

(Salı) 10:00 - 15:00

Yer

Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi

Cumhuriyet Mahallesi, İlkbahar Sk. No:1 Kartal/İstanbul

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE