Yeni Teknik Forum Tanıtımı

Son zamanlarda SEO amaçlı forum tanıtım yazısı çalışmaları yürütülse de bu konuda yaptığımız inceleme ve edindiğimiz deneyimlerle daha faydalı forum tanıtımları yapılabileceği sonucuna ulaştık. Bir tanıtım yazısının 100, 200 foruma hiçbir değişiklik yapılmadan gönderilmesi, hem her yazının özgün olmaması hem de o konuya mesaj gelmemesi sebebiyle SEO kalitesi minimum seviyelerde kalmaktaydı. Bir forum tanıtım konusunun iyi bir Trustrank değerine sahip olması gereken bazı birkaç özellik bulunmaktadır. Bunlar, forum tanıtımının özgünlüğü, konuya gelen mesajların sayısı ve özgünlüğü gibi kriterlerdir. Bu sebeple hali hazırda yapılmakta olan birçok toplu forum tanıtımı faydası düşük kalmaktadır. Yeni forum tanıtım tekniği ile çok daha trustranki yüksek sayfalardan link alarak kısa sürede üst düzey sıralar elde edebilirsiniz.

Yeni teknik ile doğrudan anahtar kelimeniz ile ilgili önceden açılmış konulara cevap olarak mesaj atıp, sitenizin linkini de mesajda bulundurarak daha kaliteli ve etkili bir SEO çalışması yapabilirsiniz.

Yeni Forum Tanıtım Tekniği Avantajları

  • Önceden açılmış bir konuya mesaj atıldığı için konunun eski olması SEO değerini arttırmaktadır.
  • Konular genellikle tartışma konusu olduğu için birçok mesaj bulunmakta ve tamamı özgün yazılardan oluşmaktadır.
  • Google araması ile konulara ulaşıldığından, zaten SEO kalitesi en yüksek konular ilk sıralarda çıkacağı için hâlihazırda kaliteli bir sayfadan link alınmaktadır.
  • !!! Bir tartışma konusuna cevap olarak özgün bir yazı ile linkinizi paylaşacağınız için Google tarafından tamamiyle doğal ve spam ihtimalini konusunda bile şüphe bırakmayacak bir şekilde SEO çalışması yapmış olursunuz.

Anahtar kelimeniz ile ilgili forum konularını bularak bunlara yorum yapmak ve hızlı SEO çalışmasını gerçekleştirmek için aşağıdaki Google arama formatını kullanabilirsiniz.

Örnek arama şekli : iphone 4 inurl:forum

Yeni Forum Tanıtım Tekniği Kullanımı

Yeni forum tanıtım tekniği için arama sonuçlarındaki forum sitelerine üye olarak mesaj gönderebileceğiniz gibi webmaster forumları üzerinden de bu tür çalışmaları yapabilecek kişileri bulabilmek için konu açarak iş talebinde bulunabilirsiniz. Genel olarak bu tür bir çalışma 100 forum mesajı gönderimi için 15 - 20 tl arasında değişmektedir. Klasik 100 forum tanıtımı ile kıyaslandığında ücret olarak çok yakın olmasına rağmen elde edilecek fayda açısından 2 kat daha avantajlı olmaktadır.

SEO Hocası olarak çok yakında yeni çalışma ve uygulamalarla karşınızda olacağız bizi takip etmeye devam edin. Yeni forum tanıtım tekniği ile ilgili sorularınızı konu altından yorum yaparak sorabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

14 Nisan 2011, 08:46
SEO Hocası