SEO Fiyat Hesaplama

Yeni Teknik Forum Tanıtımı

Son zamanlarda SEO amaçlı forum tanıtım yazısı çalışmaları yürütülse de bu konuda yaptığımız inceleme ve edindiğimiz deneyimlerle daha faydalı forum tanıtımları yapılabileceği sonucuna ulaştık. Bir tanıtım yazısının 100, 200 foruma hiçbir değişiklik yapılmadan gönderilmesi, hem her yazının özgün olmaması hem de o konuya mesaj gelmemesi sebebiyle SEO kalitesi minimum seviyelerde kalmaktaydı. Bir forum tanıtım konusunun iyi bir trustrank değerine sahip olması gereken bazı birkaç özellik bulunmaktadır. Bunlar, forum tanıtımının özgünlüğü, konuya gelen mesajların sayısı ve özgünlüğü gibi kriterlerdir. Bu sebeple hali hazırda yapılmakta olan birçok toplu forum tanıtımı faydası düşük kalmaktadır. Yeni forum tanıtım tekniği ile çok daha trustranki yüksek sayfalardan link alarak kısa sürede üst düzey sıralar elde edebilirsiniz.

Yeni teknik ile doğrudan anahtar kelimeniz ile ilgili önceden açılmış konulara cevap olarak mesaj atıp, sitenizin linkini de mesajda bulundurarak daha kaliteli ve etkili bir SEO çalışması yapabilirsiniz.

Yeni Forum Tanıtım Tekniği Avantajları

 • Önceden açılmış bir konuya mesaj atıldığı için konunun eski olması SEO değerini arttırmaktadır.
 • Konular genellikle tartışma konusu olduğu için birçok mesaj bulunmakta ve tamamı özgün yazılardan oluşmaktadır.
 • Google araması ile konulara ulaşıldığından, zaten SEO kalitesi en yüksek konular ilk sıralarda çıkacağı için hâlihazırda kaliteli bir sayfadan link alınmaktadır.
 • !!! Bir tartışma konusuna cevap olarak özgün bir yazı ile linkinizi paylaşacağınız için Google tarafından tamamiyle doğal ve spam ihtimalini konusunda bile şüphe bırakmayacak bir şekilde SEO çalışması yapmış olursunuz.

Anahtar kelimeniz ile ilgili forum konularını bularak bunlara yorum yapmak ve hızlı SEO çalışmasını gerçekleştirmek için aşağıdaki Google arama formatını kullanabilirsiniz.

Örnek arama şekli : iphone 4 inurl:forum

Yeni Forum Tanıtım Tekniği Kullanımı

Yeni forum tanıtım tekniği için arama sonuçlarındaki forum sitelerine üye olarak mesaj gönderebileceğiniz gibi webmaster forumları üzerinden de bu tür çalışmaları yapabilecek kişileri bulabilmek için konu açarak iş talebinde bulunabilirsiniz. Genel olarak bu tür bir çalışma 100 forum mesajı gönderimi için 15 - 20 tl arasında değişmektedir. Klasik 100 forum tanıtımı ile kıyaslandığında ücret olarak çok yakın olmasına rağmen elde edilecek fayda açısından 2 kat daha avantajlı olmaktadır.

SEO hocası olarak çok yakında yeni çalışma ve uygulamalarla karşınızda olacağız bizi takip etmeye devam edin. Yeni forum tanıtım tekniği ile ilgili sorularınızı konu altından yorum yaparak sorabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

SEO Hocası
SEO Hocası
14 Nisan 2011

Yeni Teknik Forum Tanıtımı için Yorumlar

 • Fazıl Erem Baturalp
  Fazıl Erem Baturalp 12 Mayıs 2015, 23:43

  teşekkürler Güncel ve doğru bilgiler size katılıyorum . Ayrıca yeni tasarımınızı da dört gözle bekliyoruz.

  Herkeze iyi çalışmalar

 • Dilara Ayşim Puca
  Dilara Ayşim Puca 7 Kasım 2013, 10:58

  Forum tanıtımları şu anda SEOcular için çok önemli bir teknik. Forum sitelerinden sağladığım backlinkler ile arama motorlarında ciddi yükselmeler yaşıyorum.

 • Elzem Kürk
  Elzem Kürk 20 Aralık 2011, 16:08

  gerçekten de başarılı buldum yazınızı bilgi verdiğiniz için teşşekür ederim banada beklerim.

 • Bala Kaynamış
  Bala Kaynamış 27 Ekim 2011, 13:20

  Kaan bey ben fuub da forum tanıtım yapmayı düşünüyorum 200 farklı sitede, böyle hergün 200 siteye tanıtım yapsam ve imzalarında benim ana sitem olsa hergün 200 backlink kazansa nasıl olur? Cevaplarınızı bekliyorum

 • Batuhan
  Batuhan 24 Haziran 2011, 10:12

  Kaan bey forum tanıtım için bu forumların listesini nerden bulabilirim ?

 • Oğuz Selim Tarhan
  Oğuz Selim Tarhan 5 Mayıs 2011, 19:26

  yeni tasarım çok güzel hocam, yeşilin tonlarını kullansanız daha güzel olmazmı. sizi siteyi sürekli takip ediyorum:)

 • Lawrence Tezoh Özkol
  Lawrence Tezoh özkol 19 Nisan 2011, 17:26

  bazı arkadaşlar link kasmışlar, oysa bilmelilerdir ki bu linkler işlerine yaramayacak 😀 google saf değilll !!!

 • Sabiha Elvan Acarkan
  Sabiha Elvan Acarkan 17 Nisan 2011, 13:40

  önceden açılmış konulara mesaj atma fikri, her forumda aynı olacak şekilde otomatik göndermekten daha makul. ancak; linkin konunun ilk sayfasında olması link kademesi açısından önemli. linkin ilk sayfada bulunması da tartışmanın çok olduğu, değerli dediğiniz sayfalarda olmasını engelliyor. doğru. bu durumda, aktif katılımı yüksek forumların rss’sine üye olarak (veya google alert iş görecektir ) kelimeleri başlığında barındıran, yeni açılmış konulara içinde linkimizin de bulunduğu yazıyı hemen göndermek daha iyidir ve etkilidir.

 • Seren Türkoğlu
  Seren Türkoğlu 16 Nisan 2011, 01:22

  gerçekten şuana kadar google sıralamalarında olan siteleri kontrol ettim. fakat fazla bir bilgi aktaramıyorlar SEO hocasi gerçektende kendi bilgilerine dayanarak özgün kendi bilgilerini aktarmaktadır. paylaşımlar için teşekkürler.

 • Ahmet Mehdi Sar
  Ahmet Mehdi Sar 15 Nisan 2011, 18:21

  Ben şahsen forum tanıtımlarının kalıcı olarak fayda sağlayacağını düşünmekteyim. Ama bunu sabırla azar azar girmekte fayda var. 10K forumda kopya yazı olacağına 1K forumda farklı cümlelerle yazılmış yorumum ve farklı zamanlarda eklenmiş linkim olursa daha doğal backlink elde etmiş olacağımı düşünmekteyim.

 • Çağkan Güven
  çağkan Güven 15 Nisan 2011, 18:09

  Kesinlikle söylediklerinize katılıyorum sitemde de sonuna kadar uygulamaya çalışıyorum. Çok eski bir yazı bir güncel post ile bize dünyalar kadar hit yaratabiliyor.

 • Elvan Gürdemir
  Elvan Gürdemir 14 Nisan 2011, 23:23

  Hocam gusel paylaşım olmus ellerinize saglık birde yenı bir tema cok gusel olacagı kanısındayım

 • Kök Hücreler
  Kök Hücreler 14 Nisan 2011, 22:03

  İşin sırrı her zaman özgünlükte ve yaratıcılıkta çıktığını birkez daha anlıyoruz…

 • Rubabe Gökçen Pektemek
  Rubabe Gökçen Pektemek 14 Nisan 2011, 16:42

  Evet herkesler forum tanıtımı yaptırıyor ancak bütün tanıtımlar kopyala+yapıştır. Bunun etkili olması gerçektende mantıklı değil. Lakin bütün tanıtımlarıda özgün yapmak gerçekten işkence olur. Teşekkürler.

 • Büşranur Zöğ
  Büşranur Zöğ 14 Nisan 2011, 15:56

  güzel bilgilendirici olmuş. fakat SEO konusunda o kadar teknik var ki birşeyleri sistematik yapmamak artık imkansız hale geldi.

  ve arkadaşın tasarım konusundaki fikrine katılıyorum, ve heycanla yeni tasarımı bekliyoruz.

 • Ümıt Adanır
  ümıt Adanır 14 Nisan 2011, 14:08

  Merhabalar,

  Site içerisindeki yazılar gayet güzel ve içeriği dolu yazılar. Öncelikle sizi tebrik ediyorum.

  Forum taktiği gayet doğruda imleme siteleri ile ilgili genel bilgi verirseniz çok güzel olur. Örneğin ben sitesine 100den fazla üyelik ile sitemi ekledim ama ne linkinin bir faydasını gördüm nede link armalarımda çıktı. Digg sayfasına ekleyince linki vs aramalarda görünüyordu.

  Yani hangi sitelerde faydasını görürüz, etkisini artırmak için ne yapmalıyız vs.

  Şimdiden teşekkürler.

 • Emine Tuğçe Mutman
  Emine Tuğçe Mutman 14 Nisan 2011, 09:57

  Güncel ve doğru bilgiler size katılıyorum Kaan Bey. Ayrıca yeni tasarımınızı da dört gözle bekliyoruz.

  Herkeze iyi çalışmalar….

 • Doğan Kutbay
  Doğan Kutbay 14 Nisan 2011, 09:19

  hocam siteniz ve içeriği çok güzel, ama size yalvarıyorum mavi-beyaz kullanmayın, tasarımınız çok kötü, kıyın paraya yaptırın birisine.

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 14 Nisan 2011, 09:32

   @Doğan Kutbay, bu hafta içerisinde yeni tasarım ve özellikler ile karşınızda olacağız.

Yeni Teknik Forum Tanıtımı için Cevap Yaz