SEO Fiyat Hesaplama

Tekzip : Webtures Haber Sitelerinin Piyasa Değeri Araştırması

Geçtiğimiz ay yayınlanan, Doç. Dr. Erkan Saka'nın sunduğu sosyalkafa isimli web kültürü ve sosyal medya programında "internet merkezli haber siteleri" konusu ele alındı. Ensonhaber.com Yayın Grubu Başkanı Serkan Kalemciler ve Haberler.com Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emrah İriç'in konuk olduğu programda, haber sitelerinin SEO web ölçümleme sistemine göre Webtures tarafından piyasa değerlerinin belirlendiği belirtildi. Ancak bizim tarafımızdan herhangi bir doğrulama yapılmadan belirtilen bu haberin Erkan Saka tarafından tekzip edilmesini talep ettik. Buna karşılık olarak biz de bu tekzip'i Webtures'in şimdilik en popüler girişimi olan seohocasi.com'dan duyurmayı uygun gördük.Aşağıda videosunu izleyebileceğiniz programda bahsedilen araştırma tarafımızdan yapılmamıştır.

Webtures'in geçmişi boyunca, haberler.com da dahil birçok haber sitesiyle yaptığımız SEO danışmanlığı görüşmesi ve araştırmalarımız doğrultusunda sektör hakkında hatrı sayılır bir bilgi ve deneyime ulaştığımızı içtenlikle belirtebilirim.

http://www.mediacatonline.com/Home/HaberDetay/?haberid=53606
http://ilhanozel.blogspot.com/2011/11/haber-sitelerinin-piyasa-degerleri.html
http://www.sosyalsosyal.com/haber-sitelerinin-piyasa-degerleri-aciklandi
http://www.celilkeskin.com/2011/11/haber-sitelerinin-piyasa-degeri-aciklandi.php

Yukarıdaki linkleri verilmiş yazılı haberlerin ve aşağıda videosu paylaşılmış haberde belirtilen kaynağın Webtures olmadığını bir kez daha belirtmek isterim.

SEO Hocası
SEO Hocası
22 Aralık 2011

Tekzip : Webtures Haber Sitelerinin Piyasa Değeri Araştırması için Yorumlar

 • Vira Dönmez
  Vira Dönmez 6 Ocak 2012, 10:45

  ne zaman türkiyede bir sitenin pagerankı 8 veya 9 olursa o zaman milyon dolardan konuşmak gerek varmı böyle bir site 80 milyon nufuslu bir ülkede yok ama 10 milyon nufuslu ülkelerin onlarca var google burda taraf tutuyor olabilirmi resmi dairelerin gov tr sini yüksek tutuyor, bankalarınki otomatik olarak yüksek tutuyor demekki bu googlenin elinde bir sitenin ölcümünde temel esas veri tabanı ise saga sola 600 tıklama vermekle olmuyor demekki bence bu haber müdürleri emek nedir emege saygı nedir kendileri bilmiyor. yahoo bing expoler birlesti gecte olsa ama unutmasınlar buranın kralı GOOGLE onun verdigi kadar kasacaksın:) indeksleme pagerank trunstrank v.s belkide haber com degilde haber us olsalar 100 milyon dolar ederler habercilikte her haberde kaynak bir üst yetkiliden alınan duyuma göre diyolarya burda ölcümlerde o yetkili google işte:)

 • Şeniz Fatih
  şeniz Fatih 5 Ocak 2012, 16:59

  en popiler haberler devamli insanlara fayda saglar kategoriye gore haber siteleri faydalı olur diye dusunuyorum

 • Kubilay Barış Bilgi
  Kubilay Barış Bilgi 26 Aralık 2011, 21:26

  Sizin işiniz oyun sitesi, Her ay Milyonlarca dolar kazanıyorsunuz.Bırakında haberciliğide işin erbabları yapsın.Gerçi Milyonlarca para kazandınız, adam gibi bir türk oyun şirketimi açtınız.Bir tane bile adam akıllı oyununuz yok.Nasıl olsa paralar geliyor.Bari kazandığınız paralarla Türliye için yararlı işler yapın.Hayatınız copy-paste.

 • Ali Alp Baydil
  Ali Alp Baydil 25 Aralık 2011, 20:57

  Gerçekten kaliteli bir yapım olmuş. Zaten erkan bey de güzel bir açıklama ile tatlıya bağlamış. Ben de çok beğendim programı. Zaman zaman izlemeye çalışacağım.

 • Yasin
  Yasin 24 Aralık 2011, 12:49

  Programı ilk kez seyrettim ve hakikatten çok beğendim bundan sonra sosyal kafa’nın sürekli takipçisiyim.. 🙂

 • Gülben Güntek
  Gülben Güntek 23 Aralık 2011, 11:21

  Bence listedeki son 3 haber sitesinin değeri daha fazla. Yani en azından o emeğin karşılığı o değil. Ülkemizde web alım ve satım işlemleri çok düşük miktarlar üzerinden yürütüldüğüne inanıyorum.

 • Erkan Saka
  Erkan Saka 22 Aralık 2011, 21:28

  Merhaba, bu durum için özür dilerim öncelikle. Tekzibin talebi bana ulaşsaydı ilk fırsatta duyururdum. Bu açıklamanızı sosyalkafa’nın gelecek ilk bölümünde duyuracağım. Kendisine güvendiğim bir arkadaşın gönderdiği link üzerinden haberi izleyicilerle paylaşmıştık ama hata yapmışız…

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 22 Aralık 2011, 22:12

   Erkan bey yorumunuz için çok teşekkürler. Benim de videodan bugün haberim oldu. Size bugün birkaç profiliniz üzerinden bilgi gönderdim ancak ulaşmasının geç olabileceğini düşünerek burada yayınladım. Anlayışınız için teşekkürler. Tekzibi duyurduğunuz zaman da bilgilendirirseniz yine burada yer vermek isterim.

 • Tendü Erek
  Tendü Erek 22 Aralık 2011, 17:16

  Televizyon yayıncılığı ciddi bir altyapı ve ekip çalışması gerektirir. Hem oraya Türkiye’nin en önemli haber sitelerinin genel yayın yönetmenlerini çağıracaksınız, hem de internette aslı astarı olmayan bir adreste yayınlanan rakamlarla bu adamları köşeye sıkıştırmaya çalışacaksınız. Yapılan işin amatörlüğü o kadar ortada ki, program yapımcısı öylesine önüne gelen saçma sapan verileri TV ekranından “gerçek bilgilermiş” gibi yayınlamakta ve üstüne Türkiye’de SEO alanında önde gelen bir kuruluşu referans gösterebilmektedir.

  Kafa sosyal ama aynı zamanda biraz da bu işlerden anlayan editörlere ihtiyaç var. Siz çıkıp böyle komik rakamları adamların önüne koyarsanız adamlar da önce gülerler ve sonra çıkıp “Bu işin ölçümlemesi yaptığını iddia eden kuruluşlar bile olayın vehametinin farkında değil” diyerek çok önemli bir kurumu zan altında bırakırlar.

  Burada sorumluluk tamamen program yapım ekibinindir. Eğer gerçekten kaliteli bir program yapılacaksa, adını bile okumadan programa çıkmak yerine Webtures yeri yurdu belli bir şirkettir. TV kanalınızın telefonu dışarıya mı kapalıdır ki zahmet edip “Kardeşim siz böyle bir değerlendirmeyi neye göre yaptınız?” diye sormuyorsunuz?

  Eğer böyle sorumlu bir yayıncılık güdülmüş olsa idi elbette çok değerli konuklar da çok kıymetli izleyiciler de Türkiye’de SEO piyasasını domine eden bir şirketi böyle yanlış tanımayacaklardı.

Tekzip : Webtures Haber Sitelerinin Piyasa Değeri Araştırması için Cevap Yaz