SEO Fiyat Hesaplama

vBulletin Seo Eklentileri

Arkadaşlar vBulletin forum sistemi için piyasada bir çok eklenti var.Bunlar hakkında bilgili olanlar var bilgisiz olanlar var. Bazı yerlerde eksik kılanlar var.Hangisi daha iyi onu bilmeyenler var.İlk önce bunları tanıtalım.

vBSEO

vBSEO ücretli olarak yazılmış bir SEO eklentisidir.Sitenizin herşeyini düzenliyor.Meta Etiketlerinizi(meta-tag yapısını ) düzenler.vBulletinizi SEOya uygun bir hale getirir. Bununla beraber sitenizi Google ve diğer arama motorlarında yukarı sıralara taşır.

tfSEO

tfSEO ücretsiz bir SEO uygulamasıdır.Bu uygulama vBSEO kadar başarılı değildir ancak ismini duyuran bir eklentidir.Kurulumu zor olan bir eklenti olması bir eksi olabilir. Ancak tfSEO ilede iyi sonuçlar almanız mümkün oluyor.

vRewrite

vRewrite ücretsiz bir SEO uygulamasıdır.İlk çıktığı zamanlarda inceledim.Gayet başarılı buldum.Ama yeni versiyonlara uyumlu sürümlerini çıkarmamıştır.vRewrite'nin uyumlu olduğu vBulletin sürümünü kullanıyorsanız kullanmanızı öneririm.

Zoints SEO

Zoints SEO ücretsizdir.Ücretsizler arasında en çok kullanılan SEO uygulaması denilebilir(benim araştırmam böyle gösterdi).Çoğu şeyi yapıyor.Ancak ücretsiz olduğu için vBSEO ile yarışamıyor.

NuSEO

NuSEO ücretli bir SEO uygulamasıdır.vBSEO kadar olmasa da yinede etkili bir SEO uygulamasıdır.Kullanan arkadaşlar bundan memnundur.Kullanamadığım bir eklentidir.

Editörün Tavsiyesi:

Ücretli SEO sistemleri arasında en beğendiğim SEO uygulaması vBSEOdur.

Ücretsiz SEO sistemleri arasında ise benim tercihim tfSEO olacaktır.

SEO Hocası
SEO Hocası
14 Ocak 2010

vBulletin Seo Eklentileri için Yorumlar

 • İlkay Ramazan Altay
  İlkay Ramazan Altay 16 Ekim 2014, 11:18

  Merhaba Denalism ve diger arkadaslar.
  Pr degeri yuksek sitelerden nasil Backlink alinir?
  Bu konuda yardimlarinizi rica ediyorum.

  Simdiden tesekkurler.

 • Furkan Fatih Şarkışla
  Furkan Fatih şarkışla 7 Nisan 2012, 16:15

  vbSEO dolandırıcı olan bir scripttir. Son sürüm haric diğer sürümlerinde açık olduğu halde açığı kabullenmemek ile birlikte bir girişimde dahi bulunmuyor bunun yerine son sürümün satın alınması gerektiğini vurgulamaktalar..

 • Osman Yasin Ünay
  Osman Yasin ünay 19 Kasım 2011, 01:43

  Bir web master değilim fakat sitelerim var. Estetik değerlerini, işleyiş şemalarını beğenmediğim konularda photoshop kullanarak (mimarım) tavsiyeler yapıyorum. Bunun yanında kendi sitelerimle ilgili tabiki değer kaygım var. Pr değeri yüksek sitelerden backlink almakla başladım ve çok faydasını gördüm. Şu an e-ticaret konusunda, belli bir nişe yatırım yapmayı düşünüyorum. Bu yazıda okuduğum Vb SEO eklentisi E-ticaret (açık kaynak kodlu veya kapalı) sitelerine entegre olabiliyormu? Olabiliyorsa nasıl olduğu konusunda bilgi rica ediyorum.

 • Ata Kavukçu
  Ata Kavukçu 30 Temmuz 2010, 08:48

  teşekkürler zoint SEO kullaıyorum şuan için vbSEO ya geçmeyi planlıyorum.Geçersem hit kaybına uğrar mı sitem?

vBulletin Seo Eklentileri için Cevap Yaz