Tüm Sektöre Duyurulur !

Seohocasi.com sitesi üzerine gerçekleştirilen anti seo amaçlı zararlı backlink ve hacklink saldırıları, sitenin tasarım ve yazılım yapısında değişiklikler, eş zamanlı sektördeki birkaç seo uzmanının (daha sonrasında birebir iletişimde kendilerinin de açıkladığı) Google'a yaptığı yanıltıcı şikayetler doğrultusunda 3 Kasım'da sıralama kaybetmiştir. Sorunları tespit edip çözme süreci olan 9 - 12 gün boyunca sıralamada yer almamış ve sektördeki kişilerin yoğun eleştiri ve karalamalarına maruz kalmıştır.

Özellikle yurt dışı basında bizimle hiçbir bilgi doğruluğu için iletişim kurulmadan servis edilen içeriğinin büyük çoğunluğu yalan olan haberler bu karalama kampanyasına destek olmak isteyen kişilerce kullanılmış ve büyük bir algı operasyonu oluşturulmuştur. Yabancı basında çıkan haberlerin yayınlandığı site ve şahıs ile iletişim kurma noktasındaki tüm çabalarımız ise sonuçsuz kalmıştır. Bu durum bile büyük bir organizasyonu net bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Müşterilerimizle iletişime geçerek hakkımızda bu içerikleri servis eden tüm şahısların iletişim bilgisi müşterilerimiz tarafından bize iletilmiş ve haklarında ticari itibarı zedelemekten maddi ve manevi tazminat davaları başlatılmıştır. Aynı zamanda şirket isimlerine yer vererek sosyal medyada paylaşımda bulunulan tüm içeriklerle ilgili de gerekli tüm hukuki adımlar atılmaktadır.

Şu anda tüm sektörel kelimelerde pozisyonları eskisinden daha iyi konumda olan SEOHocasi.com sıralama kaybettiği dönemde yerli ve yabancı SEO Ajanslarının SEO kelimesinde hiçbir zaman yer almamasına rağmen eleştiriyor olması son derece trajikomiktir.

SEO Hocası olarak tüm bu yıpratma çalışmalarının neticesinde, eskisinden çok daha güçlü ve inançlı bir şekilde yola devam ederek sektörü büyütmek için tüm yatırımlara eksiksiz devam edeceğini belirtir, Türkiye'de SEO odağında etik ve ahlaklı iş yapılması konusunda örnek olacak çalışmalarımıza devam edeceğimizi, bu süreçte bize destek olan müşterilerimiz ve takipçilerimize sonsuz minnetlerimizi bildiririz.

16 Kasım 2016, 14:20
SEO Hocası