Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2124 Görüntülenme

Anahtar kelime ile ilgili bir kaç sorum var. Sitemde Yoast SEO eklentisini ücretsiz kullanmaya başladım. Yoast SEO ücretsiz versiyonunda şu an tek bir anahtar kelime yazma hakkı var sanırım. İlk sorum SEO eklentilerinin anahtar kelime yerine bir anahtar kelime yazmalı mıyım? SEO kitaplarınızı da okudum. Makale içinde anahtar kelimelerimi kullanıp, kalın ve italik yazıp yazıyı paylaşmam yeterli mi? Yoksa sadece SEO eklentisinin izin verdiği tek kelime bana çok yetersiz geldi.

Bir diğer sorum ana sayfamın yükselmesini istediğim iki anahtar kelime belirledim. Site başlığında ve açıklamada bu anahtar kelimeyi geçirdim. Link alırken ve farklı bloglardan Anchor Text olarak bu kelimeden link çıkışı alıyorum. Başka nasıl çalışmalar yapmalıyım?

 • 1
 • 1
 • Yoast SEO, Anahtar Kelime Sorunu için Yanıtlar

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   6 Ağustos 2018, 10:55

   1

   Ücretsiz kısmında sınırlı sayıda belirliyor. Fakat anahtar kelimeleri ( kelime 1, kelime 2, kelimeler, ) gibi yani Meta Keywords etiketini kullanmayı 1 yıldır tavsiye etmiyoruz. Google güncellemesinde artık etkisinin olmadığını dile getirmişti. Makale içerisinde hedef kelimeleri bold, italic veya başka renk olarak belirgin yapmanız fayda sağlayacaktır.

   Anchor Text olarak bağlantı almanızın faydası var fakat sektörünüze uygun olan blog veya sitelerden alınız. Diğer yandan sayfalarınızda bulunan makaleler arasında bağ kurup site içi link inşası oluşturmanızı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

  Yoast SEO, Anahtar Kelime Sorunu Sorusunu Cevapla