Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1399 Görüntülenme

ulusal bir derneğin İzmit şubesi için WordPress sitesi yapacağım. Dernek içinde her şubenin hem ortak hem de bağımsız faaliyetleri var. Derneğin ana sitesi kendi faaliyet alanı ile ilgili anahtar kelimede 2.sırada.

SEO açısından şubeye yeni bir domain mi almak mı daha mantıklı, yoksa subdomain.webtures.com şeklinde subdomain almak mı?

 • 1
 • 1
 • Yeni Domain mi Subdomain mi? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   27 Nisan 2021, 12:46

   1

   Merhaba,
   Yeni domain adı almak SEO açısından her zaman daha zorlayıcıdır. Bir domaini üst sıralara taşımak zaman isteyen bir işlem olduğundan, eğer mevcut domaininiz yeni açacağınız web sitenize uyumluysa subfolder kullanmanızı öneririm.

   Subfolder, domain adından sonra gelen alt klasörleri ifade etmektedir.
   Subfolder, size maksimum SEO avantajı sağlar, mevcut domaininizin tüm pozitif etkilerinin kullanılmasına olanak tanır.

   admin
   Admin

   8 Ekim 2014, 17:49

   1

   Eğer sitenin farklı kollarını açmak istiyorsanız sitenin var olan kalitesini de değerlendirerek webtures.com/hizmet-sayfasi/ şeklinde yeni bir sayfa üzerine çalışma yapmanız çok daha doğru olacaktır. Açılmış sitenin değeri daha iyi paylaşılacağından dolayı çok daha sağlıklı ve mantıklı çalışmalar sitenizi etkileyecektir.

   Subdomain sistemi ise siteye bağlı açılan farklı bir alan adı olarak görüldüğünden dolayı mantıklı olmayacaktır fakat sitenin ana konusundan bambaşka bir konu ve bu hizmeti de ayırmak istiyorsanız subdomain ekleyebilirsiniz...

  Cevapla

  Yeni Domain mi Subdomain mi? Sorusunu Cevapla