Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1194 Görüntülenme

Benim sorum yeni açtığım bir oyun sitesi ile ilgili, rekabetin yüksek olduğu bir alan olduğu için başlangıç aşamasında SEO anlamında neler yapabilirim?

Alan adı 4 karakterli "oyna" kelimesinden oluşuyor, kullandığım sistem ise WordPress, kısa oyun açıklamaları kullanıyorum çoğu oyun sitesinde neredeyse hiç yok.

Oyunların kalıcı bağlantılarında sadece isimlerini kullanıyorum fakat başlıklarında oyun ismi + oyunu oyna şeklinde kullanıyorum. Bunu sürekli devam ettirmenin bir zararı var mıdır?

Maddi açıdan şu an için SEO yatırımı yapamayacağım için buna göre öneriler verirseniz sevinirim.

 • 1
 • 1
 • Yeni Açılan Oyun Sitesi İçin Neler Yapılabilir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   4 Mayıs 2014, 11:30

   1

   Merhabalar Erdi Bey,

   Oyun siteleri için yatırım yapılmayacak şekilde organik olarak yapılacak şeyler vardır.

   1) Görselleri büyük ve ön planda tutun: Oyun sitesinde genelde "çocuklara" hitap edeceğiniz için görsellere tıklayarak girecek, beğenerek oynayacak oyunlar olduğu için bu planda görselleri ön planda tutmalısınız. Görsellerin ön planda olduğu siteler her zaman dikkat çekmektedir.

   2) Sitenizin hızını optimize edin: Çocuklar her zaman oyunların hızlı açılmasını isterler. Onları sitenizin içerisinde dolaştırırken gereksiz eklenti ve kod yığınlarının arttırdığı ağırlıkla çocukları bekletmeyin. Sitenizi ve oyunları optimize edin.

   3) Site içi makaleleri çocuğa anlatır gibi yazın: Makalelerde kullanacağınız içerikleri çocuklara anlatacağınız için asla kurumsal bir dilde yada düzensiz içerikler yazmayın. Çocukların dikkatini çekecek şekilde oyundan bilgiler verin ve burada kendinizi çocuk gibi düşünün.

   4) Site içi SEO çok önemlidir: Eğer dış kaynaklı SEO yapmak için işlemleriniz mümkün değilse site içi optimizasyonu en üst seviyeye çıkararak doğal site yapısı oluşturabilirsiniz. Doğal site yapısı oluşturulan içeriklerde de kısmi olarak arama sonuçlarına etki edeceksiniz.

   5) Sosyal medya sayfaları açın ve içerik ekleyin: SEO konusunda yatırım yapamayacak kişiler için sosyal medya bulunmayacak bir kaynaktır. Sosyal medya içerikleriyle ilgili olarak paylaştığınız oyunların linkini ve açıklamalarını görsel bir şekilde paylaşırsanız kaliteli bir reklamın dışında doğal olarak SEO yapmış olacaksınız.

  Cevapla

  Yeni Açılan Oyun Sitesi İçin Neler Yapılabilir? Sorusunu Cevapla