Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1087 Görüntülenme

WordPress tabanlı bir web sayfamız var. SEO için Yoast SEO (ücretsiz) eklentisini kullanıyoruz. Bu eklenti ile ana sayfada SEO ayarlarını yapamıyorum. Eklentinin bulduğu hatalar:
1. "Odak anahtar kelimeniz ilk paragrafta yer almıyor"
2. "Anahtar kelime yoğunluğu, tavsiye edilen 2.5% değerinin oldukça üstünde..." gibi.

Şimdi sorum şunlar olacak:
1. Yazılarda tamam; paragraflara anahtar kelimelerimizi yerleştirebiliyoruz ancak sayfa oluşturucu (Page Composer/row kutucukları) ile oluşturulan ana sayfada, anahtar kelimeyi hangi paragrafta kullanacağım?
2. Ana sayfa tamamen anahtar kelimeyi içeren başlıklarla dolu olduğundan, bu anahtar kelimeleri nasıl kaldıracağım. O zaman ana sayfadaki tüm başlıkları silmem mi gerekiyor?

Umarım anlatabilmişimdir. Desteklerinizi rica ediyorum.

 • 1
 • 1
 • WordPress Anasayfa SEO Optimizasyonu için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   23 Mart 2020, 16:28

   1

   WordPress tabanlı sitelerde site içi optimizasyon çalışmaları önem taşımaktadır. Bunun sebebi hazır bir yazılım kullanıyor olmanızla birlikte ilgili sayfalarınızı arama motoru botlarına anlamlandırıyor olmalısınız.

   İçeriğinizi kurgularken anahtar kelime odağında değil, hedef kitlenize en doğru hizmeti sunabileceğiniz bir sayfa ile karşılamanız gerekmektedir. Şunu da belirtmeliyim. Yoast SEO eklentisinin tarafınıza iletmiş olduğu hatalarında belirli bir yazılımla oluşturulduğunu unutmayalım.

   Sitenizde yer alan sayfalarınızın hangi aramalarda listelenmesini istiyorsanız sayfanızda yer alan içeriklere bu yönde karar vermelisiniz. Birbiri ile eş anlamlı olan içerik başlıklarına yer vererek sayfanızı arama motoru botlarına anlamlandırabilirsiniz.

   Sayfanızda tamamen anahtar kelimeyi içeren başlıklara yer vermemelisiniz. Bu durum arama motoru botları tarafından algılanıp, SEO için oluşturulduğu anlaşılabilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi sayfalarınızı kullanıcı odağında oluşturmalısınız.

  Cevapla

  WordPress Anasayfa SEO Optimizasyonu Sorusunu Cevapla