Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1238 Görüntülenme

diyelim yaklaşık 600 kelimeden oluşan çok güzel bir yazı yazdım. Yazı SEO kriterlerine uygun, anahtar kelimeler de yazıda olması gerektiği gibi. Anahtar kelimeler yazının içinde çeşitli yerlerde geçiyor ve kalın ve italik şekilde yazılarak belirtilmiş. Sorum şu ki, şu halde ayriyeten WordPress'in kendi anahtar kelime yerine yazımda kalın ve italik olarak kullandığım kelimeleri eklemem gerekir mi? Eğer zaten makalenin içerisinde geçiyor diye anahtar kelimeleri bir daha WordPress anahtar kelime ekleme yerine eklemez isem bir şey olur mu?

 • 1
 • 1
 • WordPress Anahtar Kelime Yazmasak Ne Olur? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 13:24

   1

   Merhaba,

   Arama motorları artık meta keyword içerisindeki anahtar kelimeleri baz almamaktadır. Bu alana herhangi bir şey eklemenize gerek yoktur.
   Bunun yerine belirlediğiniz anahtar kelimeleri içeriğinizin içinde, başlığında ve meta description etiketinde kullanmanız gerekmektedir.

   İçeriğinizin içinde anahtar kelimeyi çok sık kullanmadan, gerekli yerlere ekleyerek ve içerik başlığınızda geçirerek, arama motorları için yeterli bir işlem yapmış olacaksınız.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   5 Haziran 2018, 09:08

   1

   Makale içerisinde kalın ve altı çizili olarak anahtar kelimeyi vurgulamanız çok güzel bir belirtti fakat sanırım WordPress anahtar kelime diye bahsettiğiniz şey sayfanın Meta Keywords kısmı eğer bu kısımdan bahsediyorsanız keywords etiketlerini girmeyiniz, yaklaşık olarak Google 2 yıl önce bu etiketin bir etkisinin kalmadığını belirtmiştir.

  Cevapla

  WordPress Anahtar Kelime Yazmasak Ne Olur? Sorusunu Cevapla