Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  963 Görüntülenme

benim sitemin şu an bant genişliğinin 4'de 1'ni dahi kullanmadım. Ayrıcada sitemin sadece oyuna giriş sayfasının w3c hatası 7 tane var. Diğer yan sayfaların w3c hatası kesinlikle hiç yok SEO anlamadığım konu bazı oyun sitelerinin w3c hataları örneğin en az 45'den başlayarak 350 kadar çıkan siteler var bu sitelerde geç açılıyor ama benim sitem w3c hatası 7 olmasına rağmen 150 tane w3c hatası olan sitenin gibi geç açılıyor gibi düşünüyorum. neden böyle 7 tane hatası olan site geç açılıyor görüş ve önerileriniz içinde ayrıca çok teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • W3C Hatasından Sitem Geç Açılıyor için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Aralık 2014, 15:53

   1

   Öncelikle W3c hakkında yüzeysel bilgi verelim. W3 sistemi bir web sitesinde sahip olan yazılıma göre (XHTML 1.0 - XHTML 4.0 - HTML5 - ASP. NET vs.) sitedeki kod hatalarını ve yanlış kullanılmış/tekrarlanmış kodları nesil çerçevesinde test eden bir sistemdir. Bu hatalar sitenizin sağlığını optimize etme amaçlı kurgulanmakta ve basit kod açıklarını sizlere bildirmektedir. Yani W3C tarayıcıların web sitelerini kodlama standartlarına uygun olarak tarayıp daha hızlı görüntülemelerini sağlayan bir uygunluk kontrolüdür.

   Site hızı etki konusunda da W3c hatalarının etkisi düşüktür. Eğer bir web sitesinde W3c hatası az fakat yavaşlama söz konusuysa sitede kodsal anlamda sorgu problemleri yada sunucu problemleri olma ihtimali çok daha yüksektir. Site yavaşlamasına sebebiyet veren kod hataları, sorgu sayıları ve yer sağlayıcınızın sitenizin hızı konusunda neden yavaş olduğunu belirten ticket oluşturabilirsiniz. Ayrıca sitenizde de hatalı kodların yoğunluğu fazlaysa tarayıcılar siteyi yorumlayamaz ve geç açılmalara da sebebiyet verebilir.

   Ayrıca sıkıştırma eklentileri ve kodlamaları ile sitenizin genelini sıkıştırarak yada cache eklentisi kullanarak daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  W3C Hatasından Sitem Geç Açılıyor Sorusunu Cevapla