Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1899 Görüntülenme

SEO ile ilgili birkaç sorum olacaktı sizlere. Bir site kurdum magazin portal haber sitesi. Site ana dili Azerice. Konuları Türkiye sitelerinden alıp Google Translate sitesinde translate ediyorum. Birkaç düzenleme yapıp sitede paylaşıyorum. bu özgün makale sayılır mı?

Bide sitede 1 tane dizi var onun bölümlerini paylaşmak istiyorum. Bu durumda AdSense sitemi kabul eder mi? Bazıları diyor ki film sitesini AdSense kabul etmiyor yani bilmek istediğim konularım özgün mü böyle yaptığımda. Bir de bu dizi videosu AdSense başvurumu etkiler mi? Yani siteyi yeni kurdum.

Yardım ederseniz sevinirim.

 • 1
 • 1
 • Türkiye Sitelerinden Aldığım Yazıları Çeviri Yapsam Özgün Sayılır Mı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   23 Aralık 2014, 11:18

   1

   Merhabalar Rüstem Bey,

   Sorularınıza maddeler halinde cevap verelim.

   1- Türkiye'den alıp farklı bir dile çevirdiğiniz makaleler tamamen özgün değil "çeviri makalesi" durumunda değerlenmektedir. Özgünlük değeri vardır lakin birebir aranma durumunda Türkiye'ye ait sonuçlarda görünebilecektir. Bu durum zararlı değildir lakin yorumlayarak güncellemeniz daha sağlıklı olacaktır.

   2- Dizi sitesi eğer telif haklarına sahipse ve resmi site harici bir sitede yayınlanması yasaksa doğal olarak AdSense başvurunuzda geçersiz olacaktır. Eğer paylaşıma açık bir sitede telif haklarını açık olarak sunmuş bir dizi programı var ve bu durum yasa dışı gösterimle alakalı değilse doğal olarak AdSense başvurunuz onaylanacaktır. Bu konuda detaylı araştırma yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

  Cevapla

  Türkiye Sitelerinden Aldığım Yazıları Çeviri Yapsam Özgün Sayılır Mı? Sorusunu Cevapla