Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  336 Görüntülenme

arama sonuçlarında çıkan sitemin tittle kısmını değiştirmeme rağmen Google tarafından hala algılanmadı. Ekstra olarak yapmam gereken bir işlem var mıdır? Yoksa sadece beklemem mi gerekiyor?

 • 1
 • 1
 • Title Güncellemesi için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   26 Nisan 2021, 12:49

   1

   Belirttiğiniz değişiklikler sitenizi arama motoru botlarının ne sıklıkla ziyaret ettiği ile doğru orantılıdır. Yaptığınız değişikliklerin geçerliliği için botların sitenizi ziyaret etmesi ve yaptığınız değişiklikleri tespit etmesi gereklidir. Eğer yaptığınız değişiklikler anında yansımıyorsa arama motoru botları sitenizi sık ziyaret etmiyor olabilir. Bu durumda da Search Console üzerinden değişiklik yaptığınız URL'yi bir önceki cevapta olduğu gibi bildirmeniz gerekebilir. Ancak bu işlemi çok sık yapmanız durumunda botları bir nevi tembelleştirir ve sadece siz talep oluşturduğunuzda sitenize gelecek şekilde planlamış olursunuz. Bu durum için tarama bütçenizi gözden geçirmenizi ve sitenizi güncel tutmanızı tavsiye ederiz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   29 Haziran 2020, 18:09

   1

   Yapılan değişikliğin arama sonuçlarına yansıması için tarama botlarının sitenizi ziyaret etmesi gerekmektedir. Yapmış olduğunuz değişikliğin arama sonuçlarına yansıması için botların sitenizi ziyaret etmesi beklenmelidir.

   Google Search Console üzerinden URL Denetimi > değişiklik yapılan URLi taratarak > Dizine Ekle seçeneği ile sayfanızda değişiklik yapmış olduğunuzu bildirebilirsiniz.

  Cevapla

  Title Güncellemesi Sorusunu Cevapla