Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  871 Görüntülenme

sitemiz 50.000 tane FTP yolu ile alakasız indexler oluştu. Hepsini URL kaldır ve bağlandı reddetme aracı ile temizlemeye çalışırken bu gün Tam Spam ( DEINDEX)'e girdiğimizi gördük. Bu cezadan nasıl kurtulabiliriz, neler yapmalıyız?

 • 1
 • 1
 • Tam Spam Cezasından Nasıl Kurtulabiliriz? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   28 Temmuz 2015, 12:34

   1

   Merhabalar Mehmet bey;

   Tam spam cezası, Google'ın en ağır cezasıdır. Google bu durumda sitenizi internet dünyasını kirletecek şekilde bilgiler taşıyan bir site olarak algılar. Bu şekilde indexlerinizin tamamı arama motorundan kaldırılır.

   Sitenizde yaklaşık 50.000 adet sayfanın reklamlarla ve kopya içeriklerle dolu olması nedeniyle bir spam çalışması olarak değerlendirebilirsiniz. Bu da Tam Spam cezasına en büyük etkendir.

   Çözümü için öncelikle sitenizin info sunu sorgulamanız gerekir. Eğer info bilgileri yoksa sitenizin filtreye girdiğinin ilk tespitidir. Anasayfanın mı yoksa sitenin genelinin mi cezai işlem aldığını öğrenmek için ise site:ornekdomain.com şeklinde sorgulama yapıp kontrol etmelisiniz. Eğer hiçbir index almış sayfa yoksa siteniz tam spam cezası almış demektir.

   Bunun için sitenizdeki kopya içerik barındıran tüm sayfaları yada içerikleri kaldırmalısınız. İçerik sayfalarının SEO ya uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Site içi bağlantı sayılarını ciddi oranda azaltmalısınız. Belirttiğiniz yaklaşık 50.000 adet spam sayfanın tamamını kaldırmalısınız. Backlink kontrolü yaparak zararlı backlinkleri disavow yapmalısınız. Tüm bu işlemler gerçekleştirildikten sonra Google'a yeniden değerlendirme isteği gönderebilirsiniz.

  Cevapla

  Tam Spam Cezasından Nasıl Kurtulabiliriz? Sorusunu Cevapla