Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  843 Görüntülenme

WordPress kullanarak bir firma rehberi tasarlıyorum. Subfolder site mimarisine sahibim. Her alt klasörde farklı bir bölgenin firmaları yer alacak. Dolayısıyla her alt klasör için yani şehir için ayrı bir WordPress kurulumu yaparak tema yüklüyorum. Örneğin;
ornekdomain.com/istanbul
ornekdomain.com/ankara
...

Sormak istediğim ise... Her alt klasörüm için ayrı ayrı SearchConsole URL ekleyip, Yoast SEO ve LSCache eklentisi kurulumu mu yapmam gerekiyor, yoksa bunu sadece ana domainde yapmam yeterli mi?

 • 1
 • 1
 • Subfolder-Subdomain için Yanıtlar

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   24 Mart 2020, 22:51

   1

   Ana domain özelinde genel trafik durumunu, subfolder domainlere göre filtreleme yaparak inceleyebilirsiniz, her alt subfolder için Search Console kurulumuna ihtiyaç duyulmamaktadır. Aynı şekilde, Yoast SEO eklentisi ve Cache için her alt kategoriye özel düzünleme planlamıyorsanız tek eklenti üzerinden ilerleyebilirsiniz.

   Subdomain; root domainin (ana domain) URL yapısında domain adınızdan önce yer alan bölümdür. Atakornekdomain.com ana domain iken, blog.atakornekdomain.com URL’sindeki blog kısmı subdomaini ifade eder. Subdomain, ana domaine bağlı alt alan adıdır.

   Subfolder; Alt klasör anlamına gelen subfolder domain adresinden sonra gelen alt klasördür.

   Arama motorları subdomainleri yeni bir web sitesi gibi algılarken, subfolderlar web sitesinin bir uzantısı olarak görülür. Aynı subdomainler gibi ana domain altında sınırsız subfolder oluşturulabilir. Subfolder, ana domain üzerinde yapılandırılan web sitesinde yer alan bilgilerin kategorilendirildiği alt dizinlerdir.

  Cevapla

  Subfolder-Subdomain Sorusunu Cevapla