Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1110 Görüntülenme

Sitemi ön sıralama nasıl taşıyabilirim? Öneriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim iyi calışmalar.

 • 1
 • 1
 • Siteyi ön sıraya taşıma için Yanıtlar

   admin
   Admin

   28 Şubat 2015, 07:25

   1

   Merhabalar Ercan Bey;

   SEO çalışmaları site içi ve site dışı olmak üzere temelde 2 ye ayrılmaktadır. SEO çalışmaları gerçekleştirirken doğrudan site dışı çalışmalar ile başlanmamalıdır. İlk etapta site içi çalışmaların % 40 ı, site dışı çalışmaların ise % 60 ı SEO yu etkileyen unsurlardır. Bundan dolayı öncelikle her zaman site içi SEO yapısını tamamen uyumlu hale getirilmelidir.

   Sağlıklı bir site içi yapısı oluşturuldan sonra ise rakip analizleri ve sektör analizleri ile devam edilmelidir. Rakip analizleri ile fikir sahibi olmanız için gerekli çalışmalardan en adımdır. Rakip analizleri ile rakip sitelerin almış olduğu backlinkleri, backlink çeşitlerini, çalıştıkları anahtar kelimeleri gibi bilgilere sahip olacağınız için çalışmalarınızda size yardımcı olacaktır. Her sitenin istediği gibi hedefiniz ilk sayfa olacağı için ilk sayfadaki siteler potansiyel rakipleriniz olacak bu siteleri doğrudan analiz ederek verileri elde edebilirsiniz.

   Daha sonra ise site dışı çalışmaları yürütmeye başlayabilirsiniz. Burada stratejiniz, rakiplerinizi inceledikten sonra sitenizin hangi çalışma türüne ihtiyacı varsa o çalışmalar öncelikli olmak üzere çeşitlilik sağlayarak bildiğiniz tüm çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Sıkı çalışmalardan kasıt ise, rakiplerinizi ve yaptığı çalışmaları iyi analiz ve sürekli takip ederek çalışmalarınızı ona göre şekillendirmeniz olacaktır.

  Cevapla

  Siteyi ön sıraya taşıma Sorusunu Cevapla