Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1054 Görüntülenme

Sitemi öne çıkarmak istiyorum örneğin: seohocasi.com "SEO" yazınca çıkmasını istıyorum ne yapmam gerekiyor?

 • 1
 • 1
 • Sitemi Öne Çıkartmak İstiyorum? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   21 Nisan 2021, 13:20

   1

   Her site sahibinin isteyeceği bir durumu sizin de istemeniz çok normal 🙂 Fakat bu konuda ilk sırada listelenen sitelere göre neleri yapıp yapmadığınızı görerek değerlendirmek gerekir.

   Bahsettiğiniz gibi SEO vb. sektörler oldukça rekabetlidir. Bu tarz jenerik kelimelerde serpte iyi konumlara ulaşabilmek için rakipleri ve sektörü yakından takip ederek SEO çalışmalarının planlanması gerekmektedir. Günümüzde teknik, site içi, site dışı, UX, içerik vb. gibi birçok ana konu başlığı altında yer alan yaklaşık 200 civarı sıralama sinyali bulunduğu için, sitenizin olabildiğince bu sinyallere göre dizayn edilmiş ve tasarlanmış olması gerekmektedir. Peki her site bunları eksiksiz yapsa hangilerinin listeleceği sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim 🙂 Bu durumda da kullanıcı deneyimi, otoriterlik vb. gibi üst seviye kriterler devreye girmektedir.

   Hedeflediğiniz site ile hedeflediğiniz sektörde organik olarak iyi konumlara ulaşmak için sıkı bir SEO çalışması planlanmalı ve eksiksiz bir şekilde sürdürülmelidir. Bunlar yapılırken unutulmamalıdır ki, SEO çalışmaları uzun vadeli bir çalışma şeklidir ve rekabeti yüksek kelimelerde istenilen konuma ulaşabilmek için aylar, yıllar sürecek çalışmaların sürdürülebilir olmasını sağlamak gerekmektedir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   5 Mart 2018, 12:39

   1

   Öncelikle bunun için bir çok kriter bulunmaktadır. Ama en önemlisi site içi SEO dediğimiz teknik SEO kısmından başlamanız gerekiyor. İçeriklerimizi takip ederek ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

  Cevapla

  Sitemi Öne Çıkartmak İstiyorum? Sorusunu Cevapla