Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  784 Görüntülenme

İyi günler hocam siteme virüs bulaştı ve Google arama sonuçlarında saçma saçma indexler çıkıyor bunları nereden silebilirim lütfen yardım eder misiniz?

 • 1
 • 1
 • Siteme Virüs Bulaştı için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Nisan 2021, 09:04

   1

   Merhabalar,
   Öncelikle bu gibi durumlarda web sitelerin Google tarafından cezalandırılabileceğini belirtmek isterim.
   Virüsleri kontrol etmek için Google Search Console'a girerek "Manuel İşlemler" ya da "Güvenlik Sorunları" bağlantısına tıklayıp, sitenizin hangi URL'lerine virüs bulaşıp bulaşmadığını tespit edin.

   Search Console'da belirtilen URL'lerde saldırıya uğramış içerik göremiyorsanız, içeriklerinizde "gizleme" adı verilen yöntem kullanılıyor olabilir. Bu teknik, farklı türden kullanıcılara farklı içerikler göstererek web sitenizin virüslerden arınmasını zorlaştırır.

   Gizleme tekniğinin kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek için "Saldırıya Uğramış Sitelere İlişkin Sorun Giderici"yi kullanın ve ardından buradaki yönergeleri uygulayın.

   Sonraki aşamada ise, site barındırıcınıza web sitenizin zarar gördüğünden bahsedin ve bu konuyla ilgili destek isteyin. Hosting firmanız, bu konuyla ilgili gerekli destekleri size sağlayacak ve sorunu ortadan kaldırmanıza yardım edecektir.

  Cevapla

  Siteme Virüs Bulaştı Sorusunu Cevapla