Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1643 Görüntülenme

Site haritamı "Google Gibi Getir" diyorum ve üst kısımda şu kod çıkıyor : X-robots-tag: noindex, follow.
Ayırca yeni Search Console üzerinde URL denetiminde Sitemapi tarattığım zaman dizine eklenmesine izin verildi mi? : Hayır: "X-Robots-Tag" http başlığında "noindex" algılandı hatası çıkıyor. Bunu nasıl düzeltirim? Google XML Sitemap eklentisini kullanıyordum kaldırdım ve Yoast SEO eklentisinin Sitemapını kullanmaya başladım. Çözüm için birçok yabancı siteleri dolaştım ama bulamadım. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Sitemap Hatasını Nasıl Çözebilirim? için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   30 Mart 2020, 13:42

   1

   Site Haritası protokolü sayesinde arama motorlarına bir sitedeki taranacak URL’ler hakkında bilgi verebilirsiniz. Bir site haritasının içeriği temelde bir sitedeki URL’leri listeleyen bir XML dosyasıdır. Bu dosya sayesinde web yöneticileri, taranacak sayfalarının üzerinde daha fazla kontrole sahip olurlar.
   Arama motorlarına hangi sayfanın ne sıklıkla değiştiği, en son ne zaman güncellendiği ve sitedeki hangi sayfa diğerlerinden daha önemli, öncelikli gibi bilgileri bu dosya ile gönderebilirler. Site haritaları yapı itibariyle robots.txt URL hariç tutma protokolünün tamamlayıcısı olan bir URL dahil etme protokolüdür.

   Yukarıda belirtmiş olduğunuz durumda sitemap içerisinde noindex işaretle URL’lerinizin olabileceğini belirtmek isteriz. Bunun için site haritanızda yer alan URL’lerin 200 yanıt kodu dışında yer alan URL barındırmamanız gerekmektedir.

  Cevapla

  Sitemap Hatasını Nasıl Çözebilirim? Sorusunu Cevapla