Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1178 Görüntülenme

benim şöyle bir sorunum oldu. Siteme günlük 10 bin kişi geliyordu. Google Search Console'a girdim bir bakınayım dedim ne var ne yok ama ne göreyim, sitemap hatalı baktım yüksek boyut diyor. Ama yüksek boyutla alakası yoktu. Dedim eklenti değiştireyim. All in one SEO kullanırken Google sitemap kullanayım belki sorun olmaz dedim. Bir değiştirdim site güm hitler gitti şuanda günlük 1000 kişiyi zor buluyor, o da sağda soldaki linkler yada Bing aramasından, ne yapmam gerekiyor eski hiti almam için?

 • 1
 • 1
 • Sitemap Eklentisi Değiştikten Sonra Ziyaretçi Sayısı Azaldı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   23 Haziran 2015, 12:26

   1

   Merhabalar Mustafa Bey;

   Eski site haritanızın uzantısı eğer ornekdomain.com/sitemap.xml'den /sitemap_index.xml olarak yenilendiyse GoogleBot'ları tekrar test etmesi gerektirdi. Bu nedenle Google robotları sitenizin indexlerini tekrar indecelemek zorunda kaldı.

   Eğer sitemap uzantısı değişmediyse, farklı bir problem yüzünden hitleriniz düştü. Ya en çok ziyaretçi aldığınız yerlerden linkiniz silindi ya da Google, Bing ve diğer arama motorların sonuçlarından düştünüz. Daha önce herhangi bir yerden backlink aldıysanız ve oradan büyük miktarda ziyaretçi geldiyse, ardından o bağlantınız silindiyse Google sizi bu yüzden sitenizi cezanlandırabilir.

   Bunları kontrol ederek sorunun kaynağına ulaşabilirsiniz.

  Cevapla

  Sitemap Eklentisi Değiştikten Sonra Ziyaretçi Sayısı Azaldı? Sorusunu Cevapla