Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1823 Görüntülenme

dekoratif ürünler üreten ve satışını yapan bir web sitemiz var. Sitemiz 2 yıllık bir site. Tamamen özgün içerik olmasına ve gerekli alt yapı SEO çalışmalarını yapmamıza rağmen sıralamada yükselemiyoruz. Google both her gün sitemizi ziyaret ediyor. Ancak pek bir şey değişmiyor. Her gün ürün sayfalarına yeni içerikler ekliyoruz. Ufak da olsa bir Google Ads bütçemiz var. Ancak yine de bu kadar özgün içeriğe sahip bir siteyi sıralamada istediğimiz yere getiremiyoruz. Bilerek rekabeti düşük olan kelimelerin üzerine gittik ancak yine de tam verim alamadım.

Başlıklar, meta açıklamaları v.s gibi başlıca konulardan SEO'ya uygun metinler yazıyoruz ancak pek etkili olmuyor. Bir yerde tıkandık kaldık. Resimlerle SEO çalışmalarında daha iyiyiz. Ancak URL sıralamasında istediğimiz yerde değiliz.

1 Ay içerisinde içeriklerle ilgili yoğun bir değişiklik yaptık, eskiden yaptığımız hataları düzelttik. Şimdi yeni yeni değişimler olmaya başladı. Ancak rekabeti düşük olan kelimeler için bu kadar beklemeye gerek var mı? Bu değilse de acaba bir şey mi kaçırıyoruz bilemiyorum?

 • 1
 • 1
 • Sitem Özgün Olmasına Rağmen Sıralamalarda Yükselemiyorum için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   17 Ekim 2015, 12:30

   1

   Merhabalar Kerim Bey;

   Dekoratif ürünlerin bazıları rekabet olarak yüksektir. Sitenizin tamamen özgün olması önemli bir artıdır. Ancak sitenizin ana sayfasını incelediğimde;

   - içerik oranı çok düşük,
   - ana sayfada h1 kullanılmadan h5 kullanılmış,
   - title marka adı yer almıyor.

   En basitinden yukarıdaki hatalara rastladım. Bir sitenin en değerli sayfası ana sayfadır. Anasayfanın tamamen SEO ya uygun bir yapıda olması gerekmektedir. Sadece özgün içerikler değil, sitede bir blog olması sitenin güncel tutulması açısından oldukça önemlidir. Arama motoru botları sitenizi daha önceki güncelleme sıklığına göre ziyaret etmektedir. Her ziyaretlerinde bir öncekinden değişik bir durum olup olmadığını kontrol ederler. Eğer bir öncekine göre güncel bir durum yok ise sitenizden çıkacaktır. Bu durum bu şekilde devam ettiği sürece sıralamalarda olumsuz bir etki yaratacaktır.

   Sadece site içi değil buna site dışı çalışmalarla da destek verilerek yapılması gerekmektedir. Site içi %35, site dışı çalışmalar da %65 lik bir kısmı etkilemektedir. Bu noktada site dışı çalışmalara daha fazla ağırlık verilmesi gerekmektedir. Anahtar kelime rekabeti düşük olan kelimeler kısa sürede ilk sayfada yer alacaktır. Ancak yanlış çalışmalar yapılmışsa bu süre uzayacaktır. Yaptığınız çalışmaları gözden geçirmenizi öneririm.

  Cevapla

  Sitem Özgün Olmasına Rağmen Sıralamalarda Yükselemiyorum Sorusunu Cevapla