Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1460 Görüntülenme

Siteme bir içerik eklediğimde 6 aydır ardından Google gibi getir yapıyordum ve yaklaşık 10 dakika sonra o içerik sorunsuz indexleniyordu. Her gün 1 içerik giriyorum ve 1 kez Google gibi getir yapıyorum. Son iki gündür son üç içeriğimde Google gibi getir yapmama rağmen kesinlikle indexlenmiyor. Üstelik Robots, Htcacces gibi dosyalarıma hiç dokunmadım normal duruyor sitenin açıldığı günden beri. Bunun sebebi sizce ne olabilir?

 • 1
 • 1
 • Sitem Neden İndexlenmiyor? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   2 Mayıs 2021, 21:53

   1

   Merhabalar, bunun birden fazla sebebi olabilir. Kontrol etmeniz size yol haritası paylaşabilirim;
   1- Meta kodlarınızı kontrol etmelisiniz. Meta kodlarınızda sorun bulunuyorsa sorun direkt olarak çözümlenecektir.
   2- Meta kodlarınızda sorun bulunmuyorsa paylaştığınız içeriklerin kopya olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
   3- İçeriklerinizde de sorun yok ise son paylaştığınız içeriklerin ghost link durumuna düşmüş olmaları muhtemeldir. İçerikleriniz paylaşıldıktan sonra diğer blog içeriklerinizde son paylaşılanlar altında paylaşıldığına dikkat edin. Arama motoru botları son paylaşılanlar içerikler için güven derecesini içeride kullandığınız linkin kullanım derecesine göre ölçümleme yapmaktadır.
   Kontrollerinizi gerçekleştirdikten sonra sorun devam ediyorsa bizlere tekrardan ulaşabilirsiniz.
   Bol trafikli günler diliyorum 🙂

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   5 Mart 2018, 12:36

   1

   Öncelikle içerik girdikten sonra her içerik için Google gibi getir yapmanıza gerek yok. Google botlarının sitenize ziyaret sıklığı önemlidir. Meta kodlarınızın arasında noindex veya nofollow komutunun olmadığının kontrollerini sağlayın bunlardan birisi varsa index ve follow olarak değiştiriniz. Bu komutlar normalse sitenize aktif olarak her gün 1 veya 2 içerik girişini sağlayınız zamanla düzelecektir.

  Cevapla

  Sitem Neden İndexlenmiyor? Sorusunu Cevapla