Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  984 Görüntülenme

Google gibi getire linki eklediğim zaman dizinde gözüküyor. Bütün sayfalar index alınmış olarak gözüküyor ancak site:ornekdomain.com yazdığımda sadece 1 sayfanın ve tag saflarının index aldığını görüyorum sorun 1 aydır devam ediyor. Siz değerli seo uzmanlarından yardım istiyorum.

 • 1
 • 1
 • Sitem Index Almıyor için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 15:44

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle sorununuz ile alakalı birden fazla yapıyı kontrol etmenizi akabinde işlem yapmanızı öneririm;

   1- Paylaşılan içerikleriniz eğer ki no-index etiketi ile birlikte servis ediliyor ise index alması imkansıza yakındır. Bu nedenden dolayı genellikle etiketinin içerisine eklenen etiketi ekli ise kaldırmanızı akabinde Google search console üzerinden Google gibi getir yapmanızı öneririm.

   2- Robots.txt üzerinden paylaşılan içeriklerinizin URL yolu "Disallow" olarak belirtilmiş olabilir. Sayfalarınız robots.txt tarafından engellenip engellenmediğini kontrolünü yapmanız için https://support.google.com/webmasters/answer/6062598?hl=tr Google servisi ettiği Robots.txt Checker deneyebilirsiniz.

   3- Sitemap.xml, arama motoru botlarının sitenizi ziyaret ettiğinde harita olarak kullanmaktadır. Google arama motoru botları da aynı şekilde sitemap.xml üzerinden sınıflandırdığınız veya direkt olarak siteadi.com/sitemap.xml üzerinden belirttiğiniz sayfaları sırası ile veya karmaşık bir şekilde analiz etmektedir. Eğer ki arama motoru botlarına sitemap.xml sunmaz iseniz indexlerinizde kaybolma veya hiçbir şekilde indexlenmeme gibi durumlar yaşayabilirsiniz.

   Bu kontrollerinizi yaptığınızda hiçbirinde problem yaşamıyor iseniz kullanmış olduğunuz altyapıdan(WordPress, wix, vs...) kaynaklı yazılımsal bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   24 Mart 2020, 10:30

   1

   Bu sorun için bir kaç detayı incelemek gerekiyor;

   Öncelikle robots.txt dosyası üzerinden URL engellemesi var mı kontrol etmelisin.
   Tüm URL'lerinde noindex kodu var mı yok mu incelemelisin, Noindex satırı "bu URLi tara ancak dizine ekleme" anlamına gelmektedir.
   Bunun haricinde sunucu tarafından herhangi bir engelleme yer alıp almadığına bakılmalıdır.
   Sitemap.xml dosyasında tüm URL'lerin eksiksiz eklendiğine emin olmalıyız.

   Bu adımların ardından aynı sorun devam ediyor ise Google ile iletişime geçerek sitenizde manuel işlem olup olmadığına baktırmalısınız.

   Aşamalardan bizi haberdar edin...

  Cevapla

  Sitem Index Almıyor Sorusunu Cevapla