Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  871 Görüntülenme

web sitem il aramasında ilk sayfada çıkıyordu. Sunucu kesildi ve site 1-2 gün kapalı kaldı daha sonra arama sonuçlarından kayboldu. Masaüstü sonuçlarında görünmüyor fakat mobil sonuçlarda konumunu korumaktadır. Bunun sebebi nedir?

 • 1
 • 1
 • Site Yayın Kesintisi Sonrası Google Sıralaması için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 06:10

   1

   Merhabalar, sıralama alan ve Google tarafından aktif olarak yayında olduğu bilinen sayfaların 500 hatası vermesi kritik bir sorundur. Bu sorun peşinde bir çok durumu yaşatabilmektedir. Web sitelerindeki bu hata Google Search Console üzerinde kapsam sorunlarında listelenmektedir. Bu durum başımıza geldiğinde ilk durağımız bu nokta olmalıdır. Sizin durumunuzda ise kısa sürdüğünden ötürü mobil görünümdeki trafikleriniz kaybolmamıştır. Muhtemelen sitenizde AMP kurulu olabilir fakat bunu bilmiyoruz. Size önerim sitemap tarafında güncelleme sağlamanız ve bunu Search Console tarafından teyit etmenizdir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   6 Ağustos 2018, 11:27

   1

   Google mobil ve masaüstü görünümleri 2 farklı yapıda ayırmaktadır. Siteniz mobil açısından sağlıklı ve uygunsa ise görünürlük sağlar fakat masaüstü iyi değilse geri planda olmaktadır. Sunucunuzun kesilmesi bu faktörü yaratmış olabilir bunu ilerleyen zamanda görebilirsiniz. Bunun için Search Console > Tarama > Google Gibi Getir işlemi yaparak süreci hızlı tutabilirsiniz.

  Cevapla

  Site Yayın Kesintisi Sonrası Google Sıralaması Sorusunu Cevapla