Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1068 Görüntülenme

Sağlıklı bir SEO çalışması sonrası arama sonuçlarında üst sıralarda yer almam tahmini ne kadar sürede gerçekleşir. (3ay, 6ay, 1 yıl) ve istediğim konumu aldıktan sonra ne kadar süre daha SEO hizmeti almaya devam etmeliyim?

 • 1
 • 1
 • SEO Verimliliği Nasıl Sağlanır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   22 Nisan 2021, 11:36

   1

   Bu durum sektörün ve anahtar kelimenin rekabetine göre değişmektedir. Ancak ortalama olarak 3.5-4 ay içerisinde en iyi verimi almaya başlamadıysanız çalışmalarınızda gözden geçirmeniz gereken noktalar olabilir.

   Eğer çok rekabetli bir sektörde yer alıyorsanız jenerik anahtar kelimelerinizi long tail kelimelerle çeşitlendirerek doğru bir site içi linkleme kurgusu ile destekleyebilirsiniz. Bu sayede long tail kelimelerdeki rekabet daha düşük ancak direkt hedefleme olacağı için ilerleme hızınız artacaktır. Long tail kelimeleriniz jeneriklere göre daha hızlı ve iyi bir ivme yakaladığında ise kazandığı otoriterliği, site içi desteklediğiniz jenerik kelimeye aktararak ekstra destekleyecektir. Bu sayede örneğin 1 sene sonunda istediğiniz konuma ulaşacak jenerik kelimeniz varsa bu süreleri biraz daha kısaltmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca 1 sene sonunda trafik çekmeyi beklemeden daha kısa sürelerde long tail kelimelerden de trafik elde etmeye başlayabilirsiniz.

   Belirtilen süreler genelde örnek ve tahmini olup, SEO çalışmaları yapılan süre boyunca algoritma değişimleri, sitede yapılan ve yapılmayan değişiklikler gibi performans sürenizi uzatacak ya da kısaltacak iç ve dış etkenlerin de olduğunu göz ardı etmemelisiniz.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   5 Mart 2018, 15:36

   1

   Normal şartlar içerisinde 2. ve 3. Aylarda artık etkisini görmeye başlamış olursunuz fakat anahtar kelime yoğunluğuna göre rekabet artış göstermektedir.

  Cevapla

  SEO Verimliliği Nasıl Sağlanır? Sorusunu Cevapla