Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 sene önce  |  245 Görüntülenme

Merhaba, web sitem arama sıralamalarında 3. sayfada çıkıyor. Hedefim ilk sayfada ve üst sıralarda çıkmak olduğu için SEO çalışmalarına başlamak istiyorum. SEO ücretsiz mi? Ücretliyse ortalama fiyatı ne kadar? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışması Yapmak Ücretsiz Mi? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   2 Haziran 2021, 15:20

   1

   Merhabalar,

   Bu sorunun cevabı SEO çalışmalarımızın yöntemine ve kullandığımız araçlara göre değişiklik göstermektedir.

   Web sitemizdeki SEO açısından hatalı görünen durumları tespit etmek ve bu tespitler doğrultusunda hatalarımızı optimize etmek için çeşitli tool(araç)lar kullanmaktayız. Bu araçlar ücretli ve ücretsiz olabilmektedir. Ücretli olanlar için genellikle farklı kurlar üzerinden ödeme yapılmaktadır.

   Ücretsiz olan toolların en başında Google Search Console, Google Analytics ve Google Trends gelmektedir. Bunlar, en çok tercih edilen ücretsiz araçlardır.

   SEO çalışmaları için aynı zamanda belirli bir ücret karşılığında ajanslarla da çalışılabilmektedir. Ajanslarla birlikte yapılan SEO çalışmaları, tecrübeli kişiler olduğundan, genel olarak çok daha detaylı ve faydalı olmaktadır.

   Sorunuzun cevabını özetleyecek olursak, bireysel ve ücretsiz toollarla yapılan çalışmaların maddi bir karşılığı yokken, ajanslarla ve ücretli toollarla yapılan çalışmaların belirli bir miktar maddi karşılığı bulunmaktadır.

   Ancak bu verilen ücretlerin karşılığının fazlasıyla alınacağını düşünürsek, bunu maddi bir kayıp olarak değil kazanç olarak görmeliyiz.

   https://www.seohocasi.com/soru-cevap/seo-calismasi-ne-kadar-surer/ üzerinden farklı soru ve cevap ulaşabilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Çalışması Yapmak Ücretsiz Mi? Sorusunu Cevapla