Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1653 Görüntülenme

SEO Nasıl Kasılır? Kasmak kelimesinden ne anlamalıyım? Bilgi verebilir misiniz

 • 1
 • 1
 • SEO Nasıl Kasılır? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   26 Nisan 2021, 12:10

   1

   Merhaba,
   Site dışı SEO çalışması, web sitelerimiz için oldukça önemlidir. Ancak her siteden de backlink almamak gereklidir. Çünkü pozitif etkiyi negatife de dönüştürmek mümkündür.
   Sayfa dışı SEO çalışmasında yararlanabileceğimiz bazı unsurlar şunlardır:
   1. Bağlantı kurma
   Sayfa dışı SEO'nun en popüler tekniği, sayfanıza doğal bağlantılar oluşturmayı amaçlayan geri bağlantıdır.

   Web sitenize saygın sitelerden geri bağlantı almanın iki ana faydası vardır: sitenize trafik çekmek ve sıralamanızı belirlemeye yardımcı olmak. Saygın sitelerden gelen bağlantılar, web siteniz için oldukça faydalıdır.
   2. Bloglama
   Blog oluşturma, markanız için backlink almaya başlamanın mükemmel bir yoludur.Blogunuzda, hedef kitleniz içeriğinizi yorumlayabilir ve paylaşabilir, bu da fark edilmenizi hızlandırır ve kolaylaştırır.
   3. Sosyal medya pazarlaması
   Sosyal medya bağlantıları sıralamayı etkilemese de, sosyal medya siteleri, markanızla ilgili farkındalık yaratmak için web'deki en iyi yerlerden biridir.
   Alakalı ve okunması kolay içerik oluşturun ve hem blogunuzdaki hem de sosyal medya sayfalarınızdaki yorumlara olumlu ve içten bir şekilde yanıt verin. Bunu yapmak, markanızın kullanıcılara çok daha samimi bir yaklaşım sergilemesine olanak sağlar.

   Aldığınız backlinklerin içeriklerinizle alakalı olmasına ve sürekli aynı site üzerinden gelmemesine mutlaka özen gösterin. Bu, SEO puanınızı olumlu yönde etkilemeye yardımcı olacaktır.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   28 Ekim 2015, 08:49

   1

   Merhabalar Erdal Bey;

   SEO Nasıl Kasılır? sorusu biraz kaba bir tabirdir 🙂 Biz buna backlink inşaası adını da verebiliriz. Kasmak kelimesinden kastımız site dışı backlink inşaasıdır. Bu tabiri genellikle forumlardaki SEO ile alakalı konulardaki kullanıcılar kullanmaktadır.

   Siteniz için sosyal medya, video siteleri, paravan bloglar, haber, blog gibi sitelerden tanıtım yazıları, forum ve sözlük gibi platformları kullanarak doğal bir şekilde sitenizi hem kullanıcı nezdinde tanıtacak hem de Google nezdinde backlink dediğimiz çalışmaların yapılması backlink kasmak anlamına gelebilir. Backlinkten kasıt tam olarak site dışı yapılan çalışmalardır. Site dışı SEO çalışmalarına Dış SEO' da denilmektedir. Site dışı SEO çalışmaları hakkında detaylı bilgiye https://www.seohocasi.com/soru-cevap/dis-seo-nasil-yapilir/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Nasıl Kasılır? Sorusunu Cevapla