Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 sene önce  |  219 Görüntülenme

Merhaba, e-ticaret üzerine bir sitem var ve sitemi blog yazılarıyla zenginleştirmeyi düşünüyorum. Bu konuda tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

SEO için optimize edilmiş bir blog yazısı nasıl yazılır? Nelere dikkat etmeliyim? Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

 • 1
 • 1
 • SEO İçin Optimize Edilmiş Blog Yazısı Nasıl Yazılır? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   2 Haziran 2021, 14:42

   1

   Merhabalar,

   Günümüzde en çok tercih edilen SEO stratejilerinden biri olan blog içerikleri aslında kullanıcıların en çok merak ettiği sorulara cevap niteliğinde kurgulanmaktadır.

   İçeriklerinizi kurgularken kullanıcıların en çok merak ettiği sorulara cevap vererek long-tail keywords sıralamalarında 1. sayfalara yükselmeniz çok rahat olacaktır.

   Blog içerikleri neden önemlidir?

   Çünkü kullanıcıların sonsuz sayıda arama yapabilmesi, long-tail keywords rekabetinin hedef anahtar kelimenize göre daha düşük seviyede ilerlemesini sağlamaktadır. Bu sayede arama motoru sıralamalarında daha üst bir konuma gelmenize olanak sağlayacaktır.

   Önemli not: İçerikleriniz tamamen özgün olmalıdır. Kopya içerik paylaşımında arama motorları farklı cezalar ile sitenizin diğer anahtar kelime sıralamalarınızda düşüş yaşayabilirsiniz.

   Ek olarak e-ticaret sitelerinde kullanıcıların en çok merak ettiği soruları cevaplarken ürünlerinizin anahtar kelimeleri ile linklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem site içi link hiyerarşiniz güçlenecektir hemde blog ziyaretçilerini site içinde farklı sayfalarınızda gezinmesini sağlayabilirsiniz.

   Örnek olarak;

   "Elbise" anahtar kelimesinin aranma hacmi 40K olarak belirleyelim ve e-ticaret sitenizde "siteadi.com/elbise" kategorinizin sıralamada sayfa otoritenizden kaynaklı üst sıralara gelemediğini tespit ettiğimizi varsayalım. Burada hem sayfa otoritemizi arttırmak için hemde organik trafik anlamında artış kazanmak için "elbise" anahtar kelimemiz ile ilgili kullanıcıların en çok merak ettiği sorular ile ilgili bir blog içeriği kurgulayabiliriz.

  Cevapla

  SEO İçin Optimize Edilmiş Blog Yazısı Nasıl Yazılır? Sorusunu Cevapla