Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  361 Görüntülenme

Hedefimiz Türkiye olan, barındığı sunucu Almanya'da olan bir internet sitemiz var. Site kodlama yapısında hreflang etiketleri yok, sadece html dil yapısı TR olarak belirtilmiş, search console panelinde "ULUSLARARASI HEDEFLEME" kısmında dil seçimi de boş.

Merak ettiğim konu bu dil seçiminin sıralamaya etkisinin olup olmadığı, hreflang etiketleri kullanılmıyorken ve dil seçimi olmadığı halde sıralama da kötü sonuçlar elde etmiyor ama yine de daha fazla fayda sağlayacaksa sunucuyu Türkiye'ye taşıyıp search consoldaki dil seçimini Türkiye yapabiliriz. Bu çalışmayı yapmak olumlu bir etki sağlar mı?

 • 1
 • 1
 • Search Console Dil Seçimi Ve Sunucu için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   29 Mayıs 2021, 00:08

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle Google gibi arama motorlarına web siteniz için hedef sunmanız çok önemlidir. Örnek olarak bu belirttiğiniz gibi Ülke olabilir, sektörünüz olabilir, vs... Ülke hedefleme alanı eski dahi olsa aktif olarak Google arama motorunun web siteniz için kriter olarak belirlediği metriklerden biri olarak kullanımdadır.

   Önerimiz olarak sunucusal bazda performansın daha önemli bir kriter olduğunu hatırlatarak hedef olarak belirlediğiniz ülkede web sitenizi barındırabilirsiniz. Google Search Console üzerinden en kısa zamanda ülke hedeflemenizi belirtmenizde fayda var.

  Cevapla

  Search Console Dil Seçimi Ve Sunucu Sorusunu Cevapla