Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1513 Görüntülenme

Bir firma rehberi geliştiriyoruz. Bu firma rehberi projesinde sitemap mı yoksa RSS mi geliştirmeliyiz? İkisi arasındaki fark ve fayda nedir?

Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • RSS vs Sitemap Ne işi Yarar? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   5 Ekim 2015, 13:25

   1

   Merhaba Salih Bey,

   Sitemap ve RSS genel olarak baktığımızda farklı kavramlardır ve her ikisininde siteye olan katkıları farklıdır. Öncelikle sitemap ve RSS faydaları nedir onları açıklayalım.

   Sitemap: GoogleBot gibi siteye uğrayan botların, siteyi daha iyi bir biçimde indexlemesi için rehberlik eden bir dosyadır. Sitemap dosyası olan bir web sitesi, indexlenirken daha ayrıntılı, daha hızlı ve daha çok indexlenir. GoogleBot, siteye girince sitemaptan web sitenin linkleri hakkında detayları çeker ve ona göre indexler. Kısacası sitemap kullanmaya başladığınız andan itibaren index sayınız ve index hızınızda, farkedilebilir artışlar olacaktır. Detaylı bilgi için https://www.seohocasi.com/sitemap-site-haritasi-nedir/ bu yazımızı okuyabilirsiniz.

   Rss: İngilizce bir terim olan RSS ‘’feed’’ terimi Türkçede özet akışı veya besleme olarak adlandırılmıştır. Daha çok haber sitelerin kullandığı bir araçtır. Siteniz için bir RSS yapısı oluşturduğunuzda RSS üzerinden takip eden kullanıcılara çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

   Siteniz için sağlıklı bir yapıda kurulabilmesi için sitemap ve RSS yapılarınız oluşturmanızı öneririm.

  Cevapla

  RSS vs Sitemap Ne işi Yarar? Sorusunu Cevapla