Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1007 Görüntülenme

Özgün olmayan içerikler için ne yapabiliriz? Silmek veya tek tek uğraşmak mı gerekir?

 • 1
 • 1
 • Özgün İçerik İçin Ne Yapabilirim? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   28 Mayıs 2021, 16:50

   1

   Merhaba,

   Özgün olmayan içerikler artık hemen hemen hepimizin bildiği üzere bize hiçbir yarar sağlamazlar. Aksine Google tarafından cezalandırılmamız mümkündür.

   Google, özgün içerikleri çok sevdiği için, kopya olmayan ve katma değeri bulunan içerikler için ise bizi ödüllendirmektedir.

   Bu durumda var olan kopya içeriklerin yerine yenisini ekleyecekseniz, silebilirsiniz. Çünkü Google, arama sıralamalarında içerikleri büyük ölçüde baz almaktadır ve bu nedenle içerik sayımız önemlidir.
   Ancak var olanı silmekle yenilemek arasında da bir fark olmayacaktır. Önceden eklediğiniz kopya içeriği özgünleştirerek de aynı olumlu etkiyi yakalayabilirsiniz.

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Şubat 2020, 14:41

   1

   İçerikleriniz arasında popüler konular bulunuyorsa bunları silmek yerine revize etmeniz ve tamamen özgün içerik olarak düzenlemeniz geri dönüşüm açısından sizlere laikiyle değer katıcaktır. Fakat tamamen değerini kaybetmiş ve artık konular eskiye yıllar öncesine hitap ediyorsa ve özgün değilse silebilirsiniz. Popüler ve değeri olan konuları geri kazanmanız gerekiyor.

   Ayrıca içerik optimizasyonu stratejileri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz, linkteki makalemizi de inceleyebilirsiniz.

  Cevapla

  Özgün İçerik İçin Ne Yapabilirim? Sorusunu Cevapla