Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  839 Görüntülenme

Otoritesi yüksek domainleri geçmek için ne yapmak gerekir? Örneğin x kaliteli bir domain, .com/anahtar-kelime URL'si anahtar kelime aramasında birinci sırada bizimde anahtar kelime ile domainimiz var nasıl bir yol izlemeliyiz?

 • 1
 • 1
 • Otoritesi Yüksek Domainleri Geçme için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 01:41

   1

   Merhabalar, hedeflediğimiz anahtar kelimelerin arama sonuçlarındaki web sitelerinin detaylı analizlerini sağlamak ile başlayabiliriz. Günden güne gelişen arama motoru optimizasyonu stratejilerinde görüyoruz ki, her anahtar kelime sonuçlarının kendine özgü popülasyonları mevcut. Yani rakiplerimizin başarılı ve hatalı SEO kriterleri üzerinden o anahtar kelime üzerinde varyasımsal sonuçlara ulaşmak kısmen mümkünleşiyor. Çalışmalarımızı sağlarken bu doğrultuda ilerlemek bizlere verimli sonuçlar vericektir.

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Mart 2020, 12:52

   1

   Otoritesi yüksek domain demek aslında marka bilinirliği olan, backlink sayısı fazla olup, Google'ın değer biçtiği siteler oldukları için aslında sizlerinde domain otoritenizi yükseltmek adına bu tarz güvenilirlik ve bilinirlik çalışmaları yapmanız gerekmektedir.

   Eğer ki domain otoritesi çok yüksek bir siteyle aynı anahtar kelimeyi hedefliyorsanız sizler de onların o sayfa için yapmakta olduğu çalışmaları kendi sayfanıza uyarlayabilirsiniz.

   Örneğin;

   O sayfa özelinde alınan backlinkler kontrol edebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden sayfanız için paylaşımda bulunabilirsiniz, web siteniz için marka bilinirliğinizi artıracak reklam çalışmalarına yönebilirsiniz.

   Böylelikle aslında rakibinizin uygulamakta olduğu stratejiyi kendi web sitenize uyarlayarak çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

  Cevapla

  Otoritesi Yüksek Domainleri Geçme Sorusunu Cevapla