Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  800 Görüntülenme

Merhabalar sosyal medyanın dışında siteme organik trafik çekmek için nasıl çalışmalar yapabilirim?

 • 1
 • 1
 • Organik Hit İçin Ne Yapmalıyım için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   20 Nisan 2021, 16:24

   1

   Merhaba,
   Web sitemize organik trafik çekmek detaylı bir işlem olmakla birlikte, organik olduğu sürece SEO puanını oldukça olumlu yönde etkilemektedir.
   Bunun için bir çok yöntem ve kriter bulunmaktadır. Bunun için dış bağlantılardan yararlanmak işe yarar bir seçenektir.

   - Öncelikle web sitemize link veren sitenin, sitemizle uyumlu olması son derece önemlidir. Eğer site uyumlu değilse, doğrudan kendi sayfanızda bulunan bir ürünle ilgili olduğu sürece işe yaramaktadır. Hep aynı sitelerden sürekli olarak link almamak bu noktada önemlidir.

   - SEO çalışmaları trafik çekmenin olmazsa olmazıdır. SEO optimizasyon çalışmalarıyla hem sitemizi çok daha kaliteli bir hale getirebilecek hem de web sitemizi üst sıralara taşıyıp görünürlüğünü, dolayısıyla da tıklama oranlarını önemli ölçüde arttırabiliriz.

   - E-posta üzerinden düzenli olarak bülten ve reklamlar göndererek ziyaretçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz. Böylece daha önce sitemize gelen ve kayıt olan ziyaretçilerin tekrar sitemize gelmesini sağlayabiliriz.

   - İçeriklerin özgün olması ve düzenli olarak girilmesi bir diğer önemli nokta. İçerikle ilgili önemli bir diğer adım da web sitenizle doğrudan alakalı olan anahtar kelimeler kullanmak. Aynı zamanda başlıkla uyumlu içerikler yazmalı ve içeriklerinizi medya öğeleriyle desteklemelisiniz.

   - Web site tasarımınız sade, kullanışlı, düzenli, kategorilendirilmiş ve mutlaka mobil uyumlu olmalıdır.

   Aynı zamanda site içi linklemeye de önem verirseniz, web site trafiğiniz önemli ölçüde artabilir ve kullanıcılar sitenizde daha uzun süre geçirebilir.

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   13 Şubat 2020, 17:41

   1

   Ekibimizden Erhan Kolci sizler için Organik Hit İçin Ne Yapmalıyım sorusunu yanıtladı:

  Cevapla

  Organik Hit İçin Ne Yapmalıyım Sorusunu Cevapla