Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  590 Görüntülenme

  kullanıcıların cihazları için program indirebileceği bir site oluşturuyorum, masaüstü versiyonunda ana sayfada pc/mac için yazılımlar olacak, mobil anasayfasında apk uygulamalar olacak. Fakat anasayfa indexleri farklı olacak site içeriği ve sayfalar aynı olacak. Bunun SEO açısından olumlu olumsuz yönleri nelerdir?

 • 1
 • 1
 • Mobil ve Masaüstü Indexlerinin Farklı Olması için Yanıtlar

   Mustafa Uzun
   Mustafa Uzun

   15 Mayıs 2020, 12:38

   1

   SEO çalışmaları için sayfaların indexleri büyük bir öneme sahiptir. Yalnızca anasayfanın farklı olup diğer alt sayfaların indexlerinin aynı olması problem yaratabilir. Fakat bunun yerine responsive bir tasarım kullanarak masaüstü ve mobilde aynı indexleri kullanmanızı öneririm. Tasarımsal olarak mobilde ve masaüstünde de istediğiniz şekilde alanlar oluşturabilirsiniz.

   Yönetim ve SEO açısından subdomain veya subfolder açmanız ekstra iş yükü ve kontrol gerektirecektir. Çünkü masaüstü için yapacağınız bir düzenleme mobile etki etmeyeceği için aynı düzenlemeyi mobil versiyonda da yapmanız gerekecektir.

   SEO açısından subdomain açmanız web sitenizin ana domain otoritesini tam olarak kullanamamanıza sebep olacaktır. Bu durum mobil ve masaüstü cihazlarda arama yapıldığında sıralama farklılıkları yaşamanıza yol açabilir.

  Cevapla

  Mobil ve Masaüstü Indexlerinin Farklı Olması Sorusunu Cevapla