Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  884 Görüntülenme

Ben Mobil bir içerik sitesi yapacağım da yardımcı olabilir misiniz? neler yapmam gerekiyor? yani titleden tutup site içeriğine kadar nasıl bi algoritma izlemeliyim bilgi verebilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • Mobil Site İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   3 Aralık 2014, 10:32

   1

   Merhabalar Beytullah Bey;

   Mobil bir içerik sitesi için yapılacak olan SEO çalışmaları, sektörün ve anahtar kelimelerin rekabetinden dolayı özenle üzerine düşülmesi gereken bir konu olacaktır. Bunun için öncelikle domainden başlanmalı basit, akılda kalıcı, iyi bir isim bulunmalıdır. Bu noktada hosting tercihi ise Türkiye lokasyonlu olmalıdır.

   Bu işlemlerden sonra sitenizdeki çalışmak istediğiniz sayfaları oluşturmalısınız. Oluşturacağınız sayfalarda anahtar kelimenizin title, description ve sayfa içerisinde h1 etiketlerinde geçmesi gerekmektedir. Title etiketi Google aramalarında düzgün görünmesi için 70 karakteri aşmayacak şekilde hem anahtar kelimenizi hem de site adınızı içererek girilmesi gerekmektedir. Descriptionda ise yine Google aramalarını ön planda tutarak 155 karakteri aşmayacak bir açıklama metni girilmelidir. Sayfa içerisinde H1 etiketini maksimum 1 adet kullanmanız gerekmektedir. Diğer headings etiketlerini hiyerarşik bir yapıda kullanabilirsiniz. Sayfa içeriği olarak 150-200 kelimelik bir içerik yazısı yazıp makale içerisinde anahtar kelimenizin 3-4 kez yer almasını sağlamalısınız.

   Sayfa içerikleri de tamamlandıktan sonra sağlıklı SEO çalışma süreci için belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinden rakiplerinizi incelemeniz gerekmektedir. Hedefiniz ilk sayfada yer almak olduğundan ilk sayfadaki siteleri potansiyel rakipleriniz olarak görmeniz ve bu rakiplerin anahtar kelimelerini, site yapısını, yaptığı çalışmaları analiz etmeniz ve bu analiz sonucunda da sitenizin hangi çalışma şeklinde ihtiyacı varsa o çalışmalara ağırlık vermeniz gerekmektedir. Çalışma süresinde doğal olmayan tüm çalışma şekillerinden kaçınmanızı, tamamen doğal, özgün bir şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim.

   Kilit nokta kuracağınız strateji olacağından, olabildiğince detaylı ve zorlu analiz süreci sizi bekliyor. Kolay gelsin 🙂

  Cevapla

  Mobil Site İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla