Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  842 Görüntülenme

Şöyle bildik bilindik bir sorunum var: "Google tarafından seçilen standart URL" fakat standart sayfa http ile başlıyor. Google tarafından https olarak seçilmiş. Ama SSL yok bende. Bunu nasıl düzeltebilirim?

 • 1
 • 1
 • Kopya, Gönderilen URL Standart Olarak Seçilmedi için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 16:26

   1

   Merhabalar,

   Google web sitelerin indexlerini farklı yapıları dikkate alarak yapabilir. Bu yapılardan biriside kullanıcıların tercih ettiği URL'dir. Eğer kullanıcılar web sitenize direkt olarak https:// biçiminde ziyaret ediyor ise bu bazı sayfalarınızın https:// versiyonunda index almasına sebep olabilir.

   Kontrol etmeniz gereken yapı sitemap.xml olmalıdır. Web sitenizde arama motoruna sitenizde bulunan sayfaları ssl sertifikası olmadan http:// olarak belirtirseniz. Arama motoru sitenizin sayfalarının bu yapıda olduğunu dikkate alacaktır.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   25 Mart 2020, 18:38

   1

   Sorunuzu tam olarak anlayamadığımız ve anlamlandırabildiğimiz kadarıyla yanıtladığımız belirtmek isterim. Google’ın işaretlemiş olduğu URL’in https olarak yer aldığını belirtmişsiniz. Burada sizin sitenizin bir kısmının Ssl’siz olma durumu söz konusu ise Google bazı sayfalarınızı Https olarak işaretlemiş olabilir. Bu durumda sitenizin Ssl’siz hali ile Https olan her iki halinin de indekslenip indekslenmediğini kontrol etmenizi belirtmek isterim. Ayrıca http olan sayfalarınızın canonical bilgilerini de kontrol etmeniz gerekmektedir. Umarım sorunuzu doğru anlamlandırıp, sorununuzu çözmenizde yardımcı olmuşumdur.

  Cevapla

  Kopya, Gönderilen URL Standart Olarak Seçilmedi Sorusunu Cevapla