Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  822 Görüntülenme

Sitemizde bir makalenin keyword density oranı makalenin uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Normalde 3-5.5 arasında olması gereken keyword density, uzun makale içerisinde istediğimiz kelimenin çokça geçmesine rağmen oranı olması gerekenden düşük kalmaktadır. Bunun için uzun makalelerde istenilen kelime yoğunluğunun oranı ne olmalıdır? Sayısının arttırılması SPAM a düşme olasılığını arttırır mı?

 • 1
 • 1
 • Kelime Yoğunluğu Hangi Derecelerde Olmalıdır için Yanıtlar

   admin
   Admin

   13 Temmuz 2014, 12:52

   1

   Anahtar kelime oranının istediğiniz değerlerde kalmaması siteniz için yada SPAM için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Google anahtar kelime oranlarını SPAM'a karşılık olarak geliştirmiştir. Bu geliştirmede yoğun olarak kullanılan anahtar kelime hacimleri sitenin title, description ve keywords içeriğinde geçmesinden dolayı herhangi bir yoğunluk unsurlarını kapsamamakta, bu unsurlar için de doğallığı daha ön planda tutmaktadır.

   Doğal olarak yazdığınız makalelerde zaten ister istemez anahtar kelimeleriniz geçecektir. Bu doğru yerlerde anahtar kelimelerinizin geçmesi de çok faydalı olacaktır. Yani sırf anahtar kelime oranını tutturabilmek için gereğinden fazla yada gereksiz anahtar kelime yoğunluğunu dikkate almayın.

  Cevapla

  Kelime Yoğunluğu Hangi Derecelerde Olmalıdır Sorusunu Cevapla