Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  433 Görüntülenme

İyi günler bir sorum var. TR uzantılı blogspot(yani domainsiz) bir sitede Türkçe içerikleri İngilizce'ye çevirerek ve kaynak belirterek yayınlamak istiyorum. Google Adsense veya telif hakları açısından bir ihlal olur mu? Cevaplarsanız sevinirim

 • 1
 • 1
 • İçerikleri Yabancı Dile Çevirme için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   28 Mayıs 2021, 17:33

   1

   Yabancı dildeki bir içeriği çevirirken daha önce çevrilmiş versiyonlardan kopyala yapıştır şeklinde veya direkt translate çevirisi olmadığında kullanıcılara faydalı içerikler sunduğunuz için arama sonuç sayfasında yer alabilirsiniz. Fakat çeviri yaptığınız kaynağa link vermek hem etik değerler açısından hem de SEO açısından daha iyi olacaktır.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   30 Haziran 2020, 12:19

   1

   Sitenizde yer alan içeriklerin SERP’te yer alan diğer içeriklerden farklı ve kullanıcıya yararlı içerikler sunuyor olmanız durumunda SERP’te iyi konumlarda listelenebilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz durumda İngilizce’ye çeviri ve kaynak göstererek sitenizde sunabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bire bir kopyalayıp translate çevirisi sonucu yayınlamak yerine, ilgili içeriklerde uzman kişilerin görüşlerine de yer vererek içeriğinizi farklılaştırabilirsiniz. Aynı zamanda İngilizce dilde bu içeriklerin bulunmaması gerekmektedir.

  Cevapla

  İçerikleri Yabancı Dile Çevirme Sorusunu Cevapla