Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  802 Görüntülenme

Benim sitem var şuanda. Mevcut hostingi, yeni alacağım hostinge taşıyacağım ve aynı zamanda domain de yönelmiş olacak index sayım teşkil eder mi? Yani Google indexim zarar görür mü?

..

 • 1
 • 1
 • Hosting Taşıma Sorunu için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   3 Mayıs 2021, 17:19

   1

   Merhabalar,
   Hosting taşıma işleminin oldukça dikkatli yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde sıralamalarınız etkilenebilir. Hosting taşıma işlemini site trafiğinin az odluğu zamanlarda başlatmanız oldukça iyi olacaktır. Siteniz taşındıktan sonra Google botlarının sitenizi ziyaret ettiğinde emin olmak için bazı açılış sayfalarınızın indexlenmesi için manuel olarak istek gönderebilirsiniz. Bu sayede siteniz yeni hostinginizde tekrardan indexlenmiş olacaktır.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   19 Temmuz 2018, 12:21

   1

   Hosting taşıma işleminde ki geçiş süreci çok önemli çünkü eğer siteniz E-Ticaret ise bunu kitlenin en az olduğu gece saatlerinde yapmanızı öneriyorum. Hosting taşıma süreci maximum 1 gün süreceği için indexleriniz de herhangi bir problem olmayacaktır fakat taşıma aşamasında şans eseri bot sitenizi tanır ve belli hedeflere ulaşamazsa index sayınızı etkiler. Ama taşıma işlemlerinden sonra Google Gibi Getir işlemiyle botları sitenize çağıra bilir ve tarama işleminden sonra dizim durumu normale dönmüş olacaktır.

  Cevapla

  Hosting Taşıma Sorunu Sorusunu Cevapla