Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1105 Görüntülenme

Backlinki alakalı kelimelere vermek şart mı? Mesela "çocuklarda ateş nasıl düşürülür" diye bir makale hazırladık. Backlinki konunun içeriğinde geçen "çocuk", "ateş" gibi başlıkta geçen kelimelere mi vermeli yoksa makalemizde ki "sirke", "öksürük şurubu" vb herhangi bir kelimeye de backlink verilebilir mi?

 • 1
 • 1
 • Hangi Kelimeye Backlink Verileceği Önemli mi? için Yanıtlar

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   14 Ocak 2020, 12:27

   1

   Backlink çalışması gerçekleştirirken alakalı kelimeye direkt olarak link vermek ziyaretçilerin o kelime üzerinden sitenize gelmesini sağlayacaktır. Böylelikle hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimede daha güçlü bir hale gelebilirsiniz. Bu durumda direkt olarak "Çocuklarda ateş nasıl düşürülür" anahtar kelimesini hedeflemekteyseniz tamamına link vermenizi öneririz, ancak sadece bu şekilde ilerlemeniz gerekmemektedir. Ayrıca hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimeyi bölerek tek kelime şeklinde de link verebilirsiniz.

   Bunlara ek olarak; hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimelerin haricinde içeriğinizden farklı yan kelimelere de linkleme yapabilirsiniz. Böylelikle farklı sayfalarınızı güçlendirirken aynı zamanda da içeriğinizden daha fazla kelimeye referans olabilirsiniz.

   admin
   Admin

   19 Haziran 2015, 12:25

   1

   Merhabalar Petek Hanım;

   Backlink çalışmalarında en doğal ve en etkili çalışma özgün makale içerisinden verilen linklerdir. Bu linkler verilirken ise hedeflediğiniz anahtar kelimeye verilmesi daha mantıklı ve etkilidir. Örneğin; "Çocuklarda ateş nasıl düşürülür?" konusunu anlatan bir makale de kelimeyi "Çocuklarda ateş nasıl düşürülür" kelimesine de verebilirsiniz. "Çocuk", "ateş" gibi kelimelere link vermeniz sizin o kelimeleri hedeflediğinizi gösterecektir.

   Backlink hedeflemeleri sadece tekli kelimeler için değil ikili, üçlü ve hatta dörtlü kelime grupları için de yapılabilir. Birden fazla kelime grubu örneği verecek olursak; "SEO", "SEO Hocası", "No Follow Nedir", "Backlink nasıl verilir" gibi gruplar da backlink hedeflemelerinde tek kelime olarak kullanılabilir.

  Cevapla

  Hangi Kelimeye Backlink Verileceği Önemli mi? Sorusunu Cevapla