Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  912 Görüntülenme

Google Web Sitemin sadece anadomaini aramalarda gösteriyor. Lüks araçlar yazıyorum lüks araçlar makalem olmasına rağmen yine ana sayfamı gösteriyor sonuçlarda. Bunu nasıl çözebilirim?

 • 1
 • 1
 • Google Web Sitemin Sadece Ana Domaini Aramalarda Gösteriyor? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 07:03

   1

   Merhabalar, bu tarz durumların birden çok sebebi bulunabilmektedir. Öncelikle içerik sayfalarımızın canonical ve robots meta etiketlerinin doğru şekilde tanımlandığından emin olmamız gerekmektedir.

   Örneğinizde belirtmiş olduğunuz "Lüks araçlar" arama kelimesinde sonuç almasını istediğiniz içeriğinize anasayfadan en fazla 3 sayfa atlama ile ulaşılıyor olmasına dikkat etmenizi öneririm.

   İlgili anahtar kelimeden ilgili sayfaya sitemizin içindeki diğer sayfalardan iç bağlantı verilmesi hem iç trafik olarak hemde bu sayfanın bu kelimedeki otoritesi bazında artış göstereceğinden pozitif etki edebilmektedir.

   İlgili kelimeden anasayfamızın backlink alıp almadığını analiz edebiliriz. Bu analiz doğrultusunda aldığımız dış linklerin sahipleri ile iletişime geçerek bu kelimeden aldığımız linkleri ilgili iç sayfamızın linki ile değiştirebiliriz. Bu çalışmanında doğrudan etkisi olacaktır.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   15 Mayıs 2020, 15:41

   1

   Sitenizin sadece brand aramalarında yer alıyor olmasının birçok sebebi olabilir. Ancak en temel sebep hakkında sizleri bilgilendirmek isterim.
   Sitenizde yer alan içeriklerinizin hedef kitlenize uygun oluşturulduğundan emin olmalısınız. Yani içerik gerçekten kullanıcıların sorularının yanıtını barındırıyor mu? İçeriğim diğer içeriklerden farklı, kendine özgü mü? Öncelikle bu soruların cevabını bulmalısınız. Sonrasında ilgili içeriği doğru anahtar kelime hedeflemelerine göre oluşturmalısınız. Bunun sonucunda içeriğiniz ilgili aramada listlenecektir.

  Cevapla

  Google Web Sitemin Sadece Ana Domaini Aramalarda Gösteriyor? Sorusunu Cevapla