Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1134 Görüntülenme

Ben domain alıp siteyi İncir diye bir kuruluşa bağladım. Ürünleri satmaya başladım. Satılan ürün başına komisyon gibi bir şey alacağım da en azından öğrenmeye çalışıyorum. Ancak Google'da ismim çıkmıyor. Tanıdık eş dost site adını Google'da yazmalarına rağmen sıralamada çıkmıyor. Yardımlarınız lazım.

 • 1
 • 1
 • Google'da sıralamalarda görünmüyorum için Yanıtlar

   admin
   Admin

   6 Mart 2015, 08:55

   1

   Merhabalar Mehmet Bey;

   Bahsetmiş olduğunuz kuruluş sizin de dediğiniz gibi komisyon üzerinden çalışan bir kuruluştur. Ürünler vs tamamen bu kuruluşa aittir siz sadece satış yapmanız gerekmektedir. Ancak bu kuruluşa ait müşterilerin tümünün internet sitesi tasarımı, ürünler, ürün açıklamaları gibi nedenlerden dolayı aynı içeriklere sahip oldukları için, Google bu tür kopya içerik barındıran sitelere ceza vermektedir. Bu ceza deindex cezasıdır. Bu durum sitenizin hiçbir sayfasının Google tarafından indexlenmemesine ve sıralamada yer almamasına neden olacaktır.

   SEO çalışmaları için ise site içi düzenlemelerin kusursuz bir şekilde olması gerekir. Ancak çalışmış olduğunuz sistem sadece ana sayfanın title, description ve keywords düzenlemelerine izin verdiği için SEO çalışmaları bu sistemde etkili olmayacaktır.

  Cevapla

  Google'da sıralamalarda görünmüyorum Sorusunu Cevapla