Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1237 Görüntülenme

Merhabalar daha önce kategorilerimle ilgili bir problem yoktu. Ancak Google AdSense'den dolayı tema değiştirmek zorunda kaldım. Temayı değiştirdikten sonra tüm kategorilerim sıralamadan kayboldu. Sitede makaleler sıralamasını koruyor ama kategorilerim sıralamaya girmiyor.

Google gibi getir seçeneğini kullanarak kategorilerimi yeniden indexletiyorum ilk 1 saat sıralamaya giriyor ama 1 saat sonra tekrar gidiyor. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

 • 1
 • 1
 • Google Aramaların Kategoriler Kayboldu için Yanıtlar

   admin
   Admin

   30 Ekim 2014, 10:59

   1

   Eğer aniden sıralamalardan çıkarıyorsa sitenizin iç SEO yapısında uyumsuz bir durum söz konusudur. Bu durumu site içi SEO kriterlerinizi inceleyerek giderebilirsiniz. Anahtar kelime oranı ise doğal seviyeler hedeflendiğinde %3 - %5 arası olmalıdır.

   Emrah
   Emrah

   30 Ekim 2014, 10:45

   1

   Peki, söylediklerinizi dikkatli bir şekilde yapıyorum. Ancak kafama takılan Google gibi getir dediğimde anlık olarak sıralamaya sokuyor bir kaç saat bekledikten sonra tekrar sıralamadan çıkarıyor. Bu durumda içerik/kod oranı ile alakalı bir durum olabilir mi? Eğer öyle ise bir sayfanın içerik/kod oranı değerli kaça kaç olmalıdır?

   admin
   Admin

   21 Ekim 2014, 07:18

   1

   Sitenizde tema değişikliğinde yazılımsal ve kodsal köklü bir değişiklik yaptığınız için dalgalanmaya girmeniz ve var olan indekslerin yenileriyle değişmesi kısmi olarak zaman alacaktır ve bu durum çok normal bir dalgalanmadır. Sitenizin bu dalgalanmadan erken çıkabilmesi için tüm kategorilerinizi düzenli bir şekilde ve aşırıya kaçmadan sosyal medya hesaplarında paylaşmanız ve paylaştırmanız yeterli olacaktır. Kesinlikle doğal olmalı ve gerçek kullanıcı olmalıdır.

   Haricen ise sitenizin dalgalanmadan çıkmasını beklemeniz gerekmektedir. Süreci sadece sosyal medya hesaplarınızla hızlandırabilirsiniz...

  Cevapla

  Google Aramaların Kategoriler Kayboldu Sorusunu Cevapla