Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1913 Görüntülenme

Bir zamanlar dini sinema üzerine wordpress'ten ücretsiz bir blog açmıştım. Aradan çok zaman geçti ancak yine de konu üzerine bir site açtık. Ancak maalesef konu hakkında anahtar kelimeleri Google'da aratınca yeni site iki veya üçüncü sayfada çıkıyor ancak önceki blog ise ilk sayfada iki-üçüncü sırada. Hayret ettim ve uzun zamandır bakmadığım blogun paneline girip baktım. Blog güncel olmasa da hâla aylık en az 2000 giriş var mış. Ben de ziyaretçileri yeni sitemize yönlendirmek için blog mesajlarımda link verdim. Şimdi sorum şu: acaba bunun ziyaretçi yönlendirmesi dışında (anahtar kelimelerle aramada) sıralama için de faydası var mıdır? Ve eğer var ise, blogu tamamen siteye yönlendirme seçeneği wordpress'te var mı? Yani bu ücretsiz WordPress bloguna giden ziyaretçileri otomatik olarak (bir linke tıklamalarına bile gerek olmadan) yeni siteye yönlendirmek mümkün mü

 • 1
 • 1
 • Eski Blogu Yeni Siteye Yönlendirmek için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   5 Ekim 2015, 15:33

   1

   Merhabalar Muhammet Bey;

   Açtığınız blog eski tarihli olsa da eğer ziyaretçileriniz girip güncel olarak yorum ve paylaşmılar yapıyorsa yani bir şekilde etkileşimde bulunuluyorsa bu durum normaldir. Ziyaretçileri yeni sitenize yönlendirmek için ise WordPress te bu şekilde bir eklenti yoktur. Ancak sitede popup oluşturarak ziyaretçileri yeni sitenize yönlendirebilirsiniz. Ayrıca her konuya ait içeriklerin içerisinde anahtar kelimelere yeni sitenizin linklerini verebilir yada konunun sonunda sitenize yönlendirme yapacak şekilde URL paylaşabilirsiniz.

   Ücretsiz blog olmasaydı eski sitenizin sayfalarını yeni sitenize birebir olarak 301 yönlendirmesi yapabilseydiniz yeni siteniz için oldukça fayda sağlanmış olacaktınız. Ancak ücretsiz bloglarda 301 yönlendirmesi yapılamadığı için bu yöntem sizin işinize yaramayacaktır. Yukarıda bahsettiğim gibi sitenize yönlenecek şekilde yöntemleri kullanabilirsiniz.

  Cevapla

  Eski Blogu Yeni Siteye Yönlendirmek Sorusunu Cevapla