Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2420 Görüntülenme

Metin içerisindeki kelimeleri eş anlamlılarıyla değiştirip makaleyi özgünleştirme yöntemine nasıl bakıyorsunuz? Google bu duruma nasıl bakıyor? Özgün olarak mı görüyor yoksa sahtekarlık mı seziyor?

 • 1
 • 1
 • Eş Anlamlı Kelimelerle Makale Özgünleştirme için Yanıtlar

   Z. Kaya
   Z. Kaya

   1 Aralık 2017, 11:20

   1

   Google'dan eş anlamlı kelimeler veritabanı bulup bunu kullanarak makale özgünleştirme yapınca bazen saçma veya anlaşılmaz sonuçlar alınmaz mı? Mesela siyah / kara, ev / hane, plaj / çimerlik, telefon / alısün, millet / ulus, vb. her zaman ayrı şekilde kullanılmayabilir. Kara gözlü ile siyah gözlü aynı tesiri yapmayabiliyor di'mi?

   admin
   Admin

   21 Nisan 2014, 12:42

   1

   Merhabalar Murat Bey.

   Bahsettiğiniz makale özgünleştirme için kullanılan işlemde tam olarak farklı anlamlarla içerikleri ve kelime öbeğini değiştirerek kullanma (spinleme) olarak da denilebilir.

   Bu konuyla ilişkin olarak bu yöntem uzun zamandır kullanılıyor ve içeriklerin tamamının olmasada bir kısmının kopya içerik olduğu bariz olarak belli oluyor.

   Bu konuda net bir cevap olarak eğer websiteniz "Mevduat sitesi" gibi sadece basın konularını ilgilendiren ve "değişmez" olarak belirtilen makaleler hariç bu yöntemi kullanmanız Google nezdinde iyi olmayacaktır.

   Eğer makale konusunda zorluk çekiyor ve geliştirme yapamıyorsanız makale desteği isteyebilir yada okuduğunuz yazıyı kendi düşünceleriniz ve özetle yorumunuzu katarak geliştirmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır.

   Konuyla ilgili olarak iki makalemizi okuyabilirsiniz.

   Nasıl %100 SEO Uyumlu Makale Yazılır? : https://www.seohocasi.com/nasil-seo-uyumlu-makale-yazilir/
   SEO Uyumlu Makale Yazmak: https://www.seohocasi.com/seo-uyumlu-yazi-yazmak/

  Cevapla

  Eş Anlamlı Kelimelerle Makale Özgünleştirme Sorusunu Cevapla