Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 sene önce  |  286 Görüntülenme

Yeni bir web site açıp SEO çalışması yapmak ve sitemin görünürlüğünü arttırmak istiyorum. En iyi SEO nasıl yapılır? Yaptığım çalışmaların etkisini ne kadar sürede görmeye başlarım? Yardımlarınızı bekliyorum.

 • 1
 • 1
 • En İyi SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   2 Haziran 2021, 14:18

   1

   Merhabalar, öncelikle yazılımsal SEO kriterleri olduğunu gibi içeriksel olarakta çok fazla kriter olduğunu belirtmek isterim. En iyi SEO çalışmaları diye ifade ettiğimizde gözümüzde ilk canlanan hedef kelime ve bu kelimelerde aramalar gerçekleştiren kullanıcı profilleri oluyor.

   Başarılı bir SEO çalışmasının anahtarı hedef kitle ve rakip analizi doğrultusunda gerçekleşmektedir. En iyi arama motoru optimizasyonları organik yapılan çalışmaların istikrarlı şekilde sürmesinden süre gelmektedir. Yapay ve yapaylaştırılmış çalışmalar asla uzun vadede başarı sağlamayacaktır.

   SEO tarafında eğer ki kalıtsal ve altyapısal bir sorun yok ise arama motorları yaptığınız çalışmaları kısa süreler içerisinde dikkate alacaktır. Yeni açılan sitelerin ilk zamanlarında bu süre yer yer 1 haftaya kadar bulabilmektedir. Fakat ortalama 2-3 ayını geçmiş ve düzenli trafik alan web sitelerinde bu süre duruma göre günlük olarak güncellenebilmektedir.

   Arama motorlarındaki optimizasyonlar ve çalışmalar bir anda sizleri ilk sıralara atmazlar. Çalışmalar doğrultusunda ilerleme gösterirsiniz ve size sunulan sıralama karşısında bulunduğunuz sıradaki trafikleriniz analiz edilir. Kullanıcı tarafına rakiplerinizden daha verimli zaman geçirtiyorsanız ilerlemeniz devam edecek veyahut geri sıralama kaybediceksinizdir.

  Cevapla

  En İyi SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla