Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1533 Görüntülenme

merhaba. Kuracağım mimarlık ve tasarım ofisi için alan adı alacağım. Maalesef com/com.tr/org gibi uzantılar alınmış. Nette .tc /.pro dibi domainler görüyorum. Bunun dışında gen.tr de sıklıkla tavsiye ediliyor. Sizin tavsiyeniz ne olur bu konuda. Başlangıç olarak mimarlık ve tasarım portfoliomu atacağım 1-2 sene sonra da fiilen şirketi kurmuş olacağım şu an son sınıftayım üniversitede. En etkili uzantı sizce ne olur..

 • 1
 • 1
 • Domain Uzantısı Tercihi Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Emre Öztürk
   Emre öztürk

   15 Ekim 2017, 13:55

   1

   Google son algoritmaları dan sonra uzantilara cok önem vermediği aşikar önemli olan alaninizdaki keyword lere uygun alanadini almaniz ve bu hususta seo çalışması yapmanızı şiddetle öneririm.

   Sinbasoft
   Sinbasoft

   15 Ekim 2017, 03:09

   1

   Başlangıç olarak mimarlık ve tasarım portfoliomu atacağım 1-2 sene sonra da fiilen şirketi kurmuş olacağım

   Yukarıda Yazmış Olduğunuz cümleye hitaben Eğer Kurumsal ve Şirket Olma Yolunda Yani Marka Olma Yolunda adım atacak iseniz başka bir isimle com.tr si ve com boş olan domain almanızı tavsiye ederim. Çünkü ileride sizin firma isminizin domaini başkasıyla aynı olması size karşı kötü bir şekilde kullanılabilir. Bu işin bir tarafı diğer tarafı ise Özellikle com.tr si dolu olan bir firmanın kesinlikle isim patent başvurusu vardır. Yok ben freelancer olarak takılacağım dersen diğer uzantılardan almanın bir zararı olmaz

   Anıl Zengin
   Anıl Zengin

   15 Ekim 2017, 02:50

   1

   Domain uzantısının SEO konusunda herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Önemli olan yaptığınız SEO çalışmaları ve iyileştirmelerdir. Jenerik ve akılda kalıcılık anlamında istiyorsanız ve aynı zamanda mimarlık -
   tasarım portfolyoları için ve kendinizi tanıtmak için kullanacaksanız jeneriklik anlamında .info uzantısını önerebilirim.

  Cevapla

  Domain Uzantısı Tercihi Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla