Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1312 Görüntülenme

Web sitem search consoledan tam spam altında eğer domaini degistirir yeni domain alır ve ona yonlendirirsem sorun ortadan kalkar mı?

 • 1
 • 1
 • Domain Tam Spam Sorununu Nasıl Çözebilirim? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   11 Haziran 2020, 12:01

   1

   Öncelikle tam spam'ı anlamamız gerekir.

   Tam spam, otomatik oluşturulmuş sayfalar ve kelimeler, buna bağlı anlamsız ve bütünlüğü olmayan kelimeler, gizlenmiş metinler ya da farklı sitelerden kopyalanan içeriklerden dolayı yaşanan bir çeşit ceza türüdür. Bu tanıma uyacak türde içerikleriniz bulunuyorsa tam spam çözümüne geçebiliriz.

   Bu konunun çözümü için sitedeki kopya içerikleri özgünleştirmeniz, güncel algoritmalara uygun SEO optimizasyonunu yapmanız, katma değeri düşük sayfaları pasif etmeniz, sitede aşırı reklam kullanımı varsa sadeleştirmeniz ya da bir süre askıya almanız, spinlenmiş ve gizlenmiş metinler varsa bu sorunu gidermeniz ve backlink temizliği yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra yeniden değerlendirme isteği gönderilebilir. Fakat eksiksiz yaptığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca içeriksel güncellemeler yaptığınız sırada sayfalarınıza noindex de ekleyebilirsiniz. Böylelikle sayfanızı silmeden noindex ekleyerek tekrar tarama yapıldığında sayfanız güncellenmiş bir şekilde tekrar listelenebilir.

   Ek olarak tekrar böyle bir sorun yaşamamanız için Google'ın dikkate aldığı kalite yönergelerini de incelemenizi tavsiye ederim. https://support.google.com/webmasters/answer/35769

   Sorunuza gelecek olursak, genel olarak tam spam sorunu yukarıda bahsettiğim sorunlar ve ağırlıklı içeriksel olduğu için, aynı içerikleri yeni bir domaine aktarmanız durumunda bir süre sonra o site de ceza yiyebilir. Ceza almış bir siteyi yönlendirirken zararlı bağlantılar manipülasyon olmaması için göz ardı edilerek yeni siteye aktarılmayabilir, ancak belirttiğim gibi içeriksel düzenleme yapmadığınız sürece aynı cezaya maruz kalabilirsiniz.

  Cevapla

  Domain Tam Spam Sorununu Nasıl Çözebilirim? Sorusunu Cevapla