Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1494 Görüntülenme

ben çok dilli bir site oluşturma üzerinde çalışıyorum. Şu an için 3 domain var; ornekdomain.com.tr Türkiye için, ornekdomain.com İngilizce dili için ve siteadresi.ru da Rusça site için olmasını düşünüyorum. SEO analizi için Google Analytics'de her bir domaini ayrı ayrı mı eklemem gerekiyor yoksa tek bir hesaptan takip etmek mi gerekiyor. Google'a en iyi görünmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

 • 1
 • 1
 • Çok Dilli(ccTLDs) Site İçin Google Analytics Tercihi için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   23 Haziran 2021, 14:39

   1

   Merhaba,

   Bahsettiğiniz durumda ayrı domainlere sahip olacağınız için web sitelerinizi Google Analytics'e ayrı ayrı eklemeniz gerekmektedir. Tek bir web sitenizi eklemeniz halinde, diğer web sitelerinizin verilerine ulaşmanızı zorlaştıracaktır.

   Google Analytics bize detaylı veriler sunduğu için ve incelemelerinizi de aynı şekilde coğrafi dağılımı da göz önüne alarak detaylı yapacağınız için en sağlıklı yöntem, birbirinden farklı şekilde eklenmiş domainler üzerinden ilerlemektir.

   admin
   Admin

   19 Mart 2015, 15:10

   1

   Her siteyi ayrı ayrı eklemenizi öneririz, çünkü farklı domainlerdir, eğer tek domain altında dil seçeneği olsaydı tek domain üzerinden dil seçeneklerinin değişkenlerini tanımlamanız yeterli olacaktı. Farklı alan adları için bir hesapta her şeyi tutmak kafanızı karıştıracak ve site girişleri için lokasyon ve gerekli düzenlemeleri eksik olarak gerçekleştiriyor olacaktınız.

   Bunun yerine her alan adı için farklı analytics hesabı ve coğrafi konum belirlemeniz çok daha faydalı ve mantıklı olacaktır. Bu tür coğrafi hedefleme yapmanız siteniz için hem sağlıklı olacak hem de analytics sonuçlarını daha etkin ve doğru bir şekilde göreceksiniz...

  Cevapla

  Çok Dilli(ccTLDs) Site İçin Google Analytics Tercihi Sorusunu Cevapla