Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 sene önce  |  682 Görüntülenme

Merhaba, yaklaşık 1 ay önce web sitemi yayınladım ancak hala indexleme tamamlanmadı. Google search console üzerinden site haritamı ekledim, robots.txt dosyamı kontrol ettim bir problem görünmüyor fakat yinede Google sitemin yalnızca yarısını index'ledi. Biraz index'liyor sonra siliyor biraz indexliyor biraz siliyor. kafamı karıştıran Google search console da kapsamda tüm sayfalar var yani Google sayfalarımı tarıyor ancak dizine eklemiyor. Bunun yanı sıra web sitelerin iyi bir sonuç olması için kaç aylık bir çalışma sonrasında gözle görülür bir ilerleme kat etmesi gerekiyor. Örneğin: Site yayınlandıktan sonra yapılan 4-5 aylık SEO çalışmasının ardından ilk sayfa olmasa da 2. sayfaya gelmesi gerekir mi?

 • 1
 • 1
 • Web Sitemin Hala Bütün Sayfaları İndexlenmedi için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   10 Haziran 2021, 18:47

   1

   Merhaba,

   Web sitenizdeki robots.txt dosyasında ve site haritanızda herhangi bir problem bulunmuyorsa, Google Search Console üzerinden mutlaka kapsam sorunlarını incelemenizi tavsiye ederim.

   Eğer bu kısımda da bir hata gözükmüyorsa, Google Search Console üzerinden manuel olarak dizine ekleme talebi gönderebilirsiniz.
   Bunun için; Google Search Console'un arama kısmına dizine eklenmesini istediğiniz ancak eklenmeyen URL'leri yapıştırıp, "Dizine Eklemesini İste" demeniz yeterli olacaktır. Google, hemen sonuç vermese de birkaç gün içerisinde sorununuz yüksek ihtimalle çözülecektir.

   2.sorunuza cevap verecek olursak, bu tamamen çalışma şekliniz ve prensibinizle bağlantılı.
   Eğer Google algoritmalarını yakından takip eder ve eksiksiz şekilde uygularsanız, süreç uzun bile sürse bir süre sonra mutlaka Google tarafından ödüllendirilip sıralamalarda yükselmeye başlarsınız.

   Bunun için rakip siteler bilinmediğinden net bir süre söylemek mümkün olmasa da düzenli yapılan SEO çalışmasıyla olumlu sonuç almamak mümkün değildir.

  Cevapla

  Web Sitemin Hala Bütün Sayfaları İndexlenmedi Sorusunu Cevapla